Veithová vyhrala super-G vo Val d' Isere: Je to najväčšie víťazstvo

Rakúska lyžiarka Anna Veithová sa usmieva v cieli po jej víťazstve super-G Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo francúzskom Val d'Isere 17. decembra 2017. Foto: TASR/AP

Dvadsaťosemročná Rakúšanka dosiahla vo SP pätnásty triumf a celkovo 45. pódium. Olympijská víťazka v tejto disciplíne zo Soči 2014 vyhrala super-G vo SP dvanásťkrát.

Val d'Isere 17. decembra (TASR) - Rakúska lyžiarka Anna Veithová sa stala víťazkou nedeľňajšieho super-G Svetového pohára vo Val d'Isere. Vo francúzskom stredisku predstihla o 48 stotín sekundy Tinu Weiratherovú z Lichtenštajnska, tretia skončila Talianka Sofia Goggiová (+0,51).

Dvadsaťosemročná Rakúšanka dosiahla vo SP pätnásty triumf a celkovo 45. pódium. Olympijská víťazka v tejto disciplíne zo Soči 2014 vyhrala super-G vo SP dvanásťkrát. Vedenie v celkovom poradí si udržala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá neštartovala vo Val d'Isere.

Pre Veithovú, za slobodna Fenningerovú, to bol prvý triumf po necelých troch rokoch, počas nich ju trápili početné zranenia. "Bolo tam veľa emócií. O tomto som dlho snívala. Je to moje najväčšie víťazstvo. Nebolo to jednoduché, bola som aj na dne. Často som uvažovala, že ukončím kariéru, ale toľko ľudí vo mňa verilo," povedala do televíznych kamier dvojnásobná celková víťazka SP. Za trojnásobnou majsterkou sveta skončila na druhom mieste priebežná líderka disciplíny Weiratherová.

Sobotňajšia víťazka super-G v tomto dejisku Lindsey Vonnová sa po 78. triumfe v prestížnom seriáli rozhodla vynechať nedeľňajšie preteky z preventívnych dôvodov. "Nanešťastie nebudem v nedeľu jazdiť. Bolí ma trochu koleno po sobote a pre istotu doprajem telu oddych. Sústreďujem sa na ZOH v Pjongčangu a nepotrebujem nič riskovať," citovala Američanku agentúra DPA.