Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Velez-Zuzulová suverénne obhájila v slalome vlaňajší titul z Jasnej

Na snímke slovenská reprezentantka Veronika Velez-Zuzulová na trati slalomu žien počas majstrovstiev Slovenska v zjazdovom lyžovaní na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 25. marca 2017. Foto: TASR - Oliver Ondráš

V nedeľu sa na Štrbskom Plese uskutočnia preteky v obrovskom slalome.

Štrbské Pleso 25. marca (TASR) - Veronika Velez-Zuzulová sa suverénnym spôsobom stala víťazkou sobotňajšieho slalomu na majstrovstvách SR v alpskom lyžovaní na Štrbskom Plese.

Elitná slovenská reprezentantka mala po dvojkolovej súťaži v cieli obrovský náskok 3,82 s pred krajankou Terezou Jančovou, tretia skončila Češka Veronika Čamková (+4,01 s).

Velez-Zuzulová obhájila vlaňajší titul z Jasnej a získala celkovo ôsmy slalomový primát na MSR, na ktorých od roku 2004 štartovala.

V mužskom slalome zvíťazil ďalší domáci pretekár Matej Falat, ktorý triumfoval s náskokom 2,23 s pred Poliakom Maciejom Bydlinskim. Tretí bol Rakúšan Felix Ortner (+2,30 s).

Na národnom šampionáte neštartuje víťazka finálového slalomu Svetového pohára Petra Vlhová, ktorá sa už na novú sezónu pripravuje na zahraničných svahoch.