Streda 1. máj 2024

Taraba s Čechvalom idú v dvojskife ľahkých váh do repasáže

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Podobne dopadol aj dvojskif žien Viktória Zruttová, Emma Kohlmayerová, ktorý skončil vo štvrtkovej rozjazde na nepostupovom piatom mieste.

Račice 8. júla (TASR) – Slovenskí reprezentanti vo veslovaní Pavol Taraba a Andrej Čechvala obsadili na MS do 23 rokov v českých Račiciach vo svojej rozjazde dvojskifu ľahkých váh posledné štvrté miesto. Na 2000 m trati zaostali o vyše 40 sekúnd za víťaznými Francúzmi. Dostanú však šancu v repasáži, prvé tri lode postúpili priamo do semifinále.

Nedarilo sa ani slovenskému dvojskifu v zložení Jakub Herhonek a Tomáš Anda, ktorý sa umiestnil vo svojej rozjazde na poslednej piatej priečke a so súťažou sa rozlúčil. Podobne dopadol aj dvojskif žien Viktória Zruttová, Emma Kohlmayerová, ktorý skončil vo štvrtkovej rozjazde na nepostupovom piatom mieste.