Hokejisti Chicaga sa zdravia s fanúšikmi počas odchodu z ľadu Foto: TASR/AP

Z víťazstva sa tešil aj Boston, ktorý na ľade Montrealu triumfoval rovnako 4:1.

New York 20. januára (TASR) - Hokejisti Chicaga pokračujú v spanilej víťaznej jazde. V zápase zámorskej NHL v noci na stredu zdolali Nashville na jeho ľade 4:1 a dvanástym triumfom v rade prekonali klubový rekord zo sezóny 2012/2013. Víťazným gólom sa na tom podieľal slovenský krídelník Richard Pánik, ktorý skóroval v druhom stretnutí v rade, hoci strávil na ľade len niečo vyše osem minút. Jeho krajan Marián Hossa nebodoval.

Obhajcu Stanleyho pohára poslal do vedenia tesne pred koncom prvej tretiny Arťom Anisimov. Tri minúty po zmene strán získal puk v strednom pásme Dennis Rasmussen, po prechode modrou ho posunul napravo Pánikovi a jeho strela zápästím spoza obrancu zapadla do siete. "Darí sa nám najmä preto, že každý hráč v zostave svojou troškou prispieva k úspechu. Pánik dal dnes večer nesmierne dôležitý gól, opäť skvele zachytal brankár Crawford, dobre si počína aj dvojka Darling... Myslím si, že hráme múdro a podávame konštatné tímové výkony," poznamenal pre nhl.com obranca Chicaga Duncan Keith.

Triumf "jastrabov" potvrdili ešte Andrew Desjardins a Patrick Kane, ktorý tridsiatym sezónnym gólom vyrovnal v tejto štatistike svoje kariérne maximum. "Je pekné dosiahnuť toto číslo. Už v minulých rokoch som siahal na túto métu, ale zakaždým som sa zranil. Ešte dôležitejší je však klubový rekord, je to niečo výnimočné, niečo, na čo môžeme byť hrdí. Je zábavné vyhrať 12 zápasov za sebou," vyznal sa Kane, ktorý okrem gólu zaznamenal aj asistenciu a so 71 bodmi si upevnil post suverénneho lídra ligovej produktivity. Úradujúci šampión neprehral od 27. decembra, keď podľahol Caroline 1:2. "Je to parádna jazda. Dnes sme boli dostatočne trpezliví, dali sme prvý gól a predviedli pri našich zásahoch okulahodiace akcie. V tretej tretine sme boli schopní náš náskok ubrániť," pochvaľoval si tréner Chicaga Joel Quenneville.

Z víťazstva sa tešil aj Boston, ktorý na ľade Montrealu triumfoval rovnako 4:1. Bruins privítali späť v zostave uzdraveného českého mladíka Davida Pastrňáka a ten sa na výhre podieľal gólom a asistenciou. Canadiens po výbornom vstupe do sezóny postupne stratili lesk a po sérii prehier sa prepadli na nepostupové 6. miesto v Atlantickej divízii. Slovenský obranca Zdeno Chára bol opäť s časom 23:24 min. najvyťaženejším hráčom "medveďov", bodové štatistiky si však nerozšíril.

Nepodarilo sa to ani Andrejovi Sekerovi, ktorého Edmonton nezvládol prestrelku na ľade Tampy Bay a prehral 4:6. Slovenský zadák zaznamenal počas necelých 17 minút na ľade tri strelecké pokusy. Hráči Lightning natiahli víťaznú šnúru na šesť stretnutí, o čom rozhodol gól Briana Boylea zo 48. minúty, keď za stavu 4:4 vo vlastnom oslabení využil zlé vykorčuľovanie brankára Oilers Andersa Nilssona. "Dostal som sa už do ostrého uhla, ale podarilo sa mi trafiť opustenú bránku. Vďaka bohu," tešil sa Boyle. "Olejárom" nepomohli ani gól a asistencia Zacka Kassiana, ktorý premiérovo bodoval v novom drese po výmene z Montrealu.

Toronto zvíťazilo na ľade Philadelphie 3:2 a ukončilo sériu piatich prehier. Slovenský bek v službách Maple Leafs Martin Marinčin počas deväť a pol minúty vyslal na súperovu bránku dve strely.

Washington bral dva body z ľadu Columbusu po triumfe 6:3, na ktorom sa dvoma gólmi vrátane toho víťazného podieľal švédsky center Nicklas Bäckström. Jeho ruský spoluhráč Jevgenij Kuznecov si obohatil štatistiky o štyri asistencie. Do bránky Blue Jackets sa po zranení vrátil Sergej Bobrovskij, ale na zápas nebude spomínať v dobrom, keď inkasoval 5 gólov z 27 striel. Šiesty dal Marcus Johansson do prázdnej bránky pri neúspešnej power play "modrokabátnikov". "Potrestali každú našu chybu. Preto sú najlepším tímom v lige," povzdychol si tréner Blue Jackets John Tortorella.

V záverečnom dueli programu zvíťazilo Los Angeles nad Dallasom doma 3:2 a v tabuľke Západnej konferencie sa naň z tretej priečky dotiahlo na rozdiel dvoch bodov. Víťazný gól strelil v 47. minúte Milan Lucic. Slovenský krídelník Marián Gáborík zo štvrtej formácie strávil na ľade len niečo vyše 10 minút a do štatistík si pripísal jeden mínusový bod. Stars prehĺbili svoje trápenie, na kalifornskom tripe získali v troch zápasoch iba bod a celkovo utrpeli štvrtú prehru v rade.

sumáre NHL:

COLUMBUS BLUE JACKETS - WASHINGTON CAPITALS 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
10. Rychel (Karlsson, Bourque), 30. Jenner (Wennberg, Jones), 46. Murray (Rychel, Jones) - 13. Bäckström (Oshie, Ovečkin), 16. Chimera (Johansson), 24. Ovečkin (Kuznecov, Niskanen), 25. Bäckström (Kuznecov, Niskanen), 31. Burakovsky (Kuznecov, Williams), 60. Johansson (Kuznecov, Williams). Brankári: Bobrovskij - Holtby, strely na bránku: 35:28, 12.291 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - CALGARY FLAMES 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
6. Larsson (Boucher, Kalinin), 21. Stempniak (Cammalleri, Henrique), 22. Boucher (Kennedy, Severson), 59. Greene (Stempniak, Larsson) - 10. Monahan (Gaudreau, Hamilton), 36. Russell (Gaudreau, Giordano). Brankári: Schneider - Hiller, strely na bránku: 26:28, 14.319 divákov.

NEW YORK RANGERS - VANCOUVER CANUCKS 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
25. Stepan (Nash, Kreider), 52. Zuccarello (Yandle, Nash), 64. J.T. Miller (McDonagh, Stepan) - 10. Bärtschi (Horvat), 37. Burrows (Etem, Vey). Brankári: Lundqvist - R. Miller, strely na bránku: 49:20, 18.006 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - TORONTO MAPLE LEAFS 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
12. Read (Medvedev, Couturier), 53. Gostisbehere - 14. Polák (Boyes, Holland), 36. Lupul (Phaneuf, Kadri), 60. Hunwick (Parenteau, Bozak). Brankári: Mason - Reimer, strely na bránku: 33:35, 19.319 divákov.

MONTREAL CANADIENS - BOSTON BRUINS 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
29. Barberio (Subban, Desharnais) - 14. Talbot, 37. Bergeron (Pastrňák, Seidenberg), 53. Pastrňák (Rinaldo, Morrow), 59. Marchand (Eriksson). Brankári: Condon - Rask, strely na bránku: 39:24, 21.288 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - EDMONTON OILERS 6:4 (2:2, 2:0, 2:2)
4. Nesterov (Killorn, Šustr), 17. Kučerov (Johnson, Killorn), 27. Palát (Namestnikov, Stamkos), 38. Namestnikov (Palát, Stamkos), 48. Boyle (Coburn, Brown), 60. Killorn (Kučerov) - 6. Kassian (Pakarinen), 20. Letestu (Nurse), 43. Draisaitl (Hall, Kassian), 45. Pakarinen. Brankári: Vasilevskij - Nilsson, strely na bránku: 31:26, 19.092 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - CHICAGO BLACKHAWKS 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
24. Ellis (Salomäki, Ekholm) - 20. Anisimov (Panarin, Kane), 23. PÁNIK (Rasmussen), 25. Kane (Panarin, Keith), 60. Desjardins (Hjalmarsson, Teräväinen). Brankári: Rinne - Crawford, strely na bránku: 39:27, 17.122 divákov.

LOS ANGELES KINGS - DALLAS STARS 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
14. Lecavalier (McBain, Carter), 20. Doughty (Kopitar, Toffoli), 47. Lucic (Kopitar, Muzzin) - 4. Hemský (Janmark, Roussel), 20. Eakin (Sharp, Ničuškin). Brankári: Quick - Lehtonen, strely na bránku: 29:29, 18.230 divákov.

Richard Pánik (Chicago) 8:01 1 0 1 0 2 0
Marián Hossa (Chicago) 16:12 0 0 0 0 0 0
Zdeno Chára (Boston) 23:24 0 0 0 0 2 0
Marián Gáborík (Los Angeles) 10:06 0 0 0 -1 1 0
Andrej Sekera (Edmonton) 16:57 0 0 0 0 3 0
Martin Marinčin (Toronto) 9:29 0 0 0 0 2 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/