Na snímke Marián Gáborík skóruje v tretej tretine zápasu LA Kings s Floridou Panthers v pondelok 23. novembra 2015 v Sunrise. Na snímke vpravo gólman panterov Roberto Luongo. Foto: TASR/AP

Boston so Zdenom Chárom vyhral v Toronte 4:3 po nájazdovom rozstrele, slovenský obranca zaznamenal mínusku.

New York 24. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel v noci na utorok v zámorskej NHL gólom k triumfu Los Angeles Kings na ľade Floridy 3:1. V 42. minúte po spolupráci Anžeho Kopitara s Tannerom Pearsonom stanovil konečný výsledok. Na bránku Panthers vyslal štyri strely, pripísal si plusový bod a po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu. Brankár Jonathan Quick kryl 30 striel.

Tretí gól slovenského kanoniera v sezóne sa zrodil po peknej prihrávke Anžeho Kopitara, ktorý si všimol štartujúceho Slováka a oblúčikom k mantinelu ho vyslal do brejku. Gáborík sa prehnal okolo obrancu Briana Campbella, natlačil sa do streleckej pozície a strelou nad lapačku vystavil brankára domácich Roberta Luonga do pozície štatistu. "Dostal som puk v strednom pásme a videl som Gáboríka, ako nabral rýchlosť. Rozmýšľal som, ako mu čo najlepšie prihrať, aby ho obranca nechytil, mal som viacero možností. Výborne sa to podarilo," povedal Slovinec. Gáborík po zápase pre oficiálny web ligy pochválil spoluhráča a brankára Jonathana Quicka, ktorý chytil 31 striel: "Bol výborný, udržal nás v hre o víťazstvo. Bol neuveriteľný, predviedol niekoľko kľúčových zákrokov. Florida má v útoku veľkú silu, ale Quick to v bránke ustál."

"Od Gáboríka to bol krásny gól. Pekne si počkal a dal mu to ponad rameno," dodal autor prvého gólu hostí Tyler Toffoli. Boston so Zdenom Chárom vyhral v Toronte 4:3 po nájazdovom rozstrele, slovenský obranca zaznamenal mínusku. O triumfe hostí rozhodli dva góly Brada Marchanda a najmä premenený nájazd Čecha Davida Krejčího. Bruins vyhrali tretí zápas v rade, stratili síce vedenie 2:0, ale napokon sa tešili z dvoch bodov. Toronto prehralo s Bostonom aj v sobotu (0:2). Brankár hostí Tuukka Rask zlikvidoval až 39 striel domácich a zapísal si aj asistenciu. "Naša práca s pukom a celkovo výkon boli priemerné. Prvá tretina bola z našej strany dobrá. V druhej nám nevyšli presilovky a súper sa dostal späť do zápasu," zhodnotil tréner Bruins Claude Julien.

Edmonton s Andrejom Sekerom prehral vo Washingtone 0:1, o triumfe Capitals rozhodol v záverečnej tretine Dmitrij Orlov. Brankár Caps Braden Holtby chytil všetkých 33 striel hostí a zaknihoval prvý shutout v sezóne. V kariére to bolo už jeho 21. čisté konto.

Oporou v bránke v noci na utorok bol aj Henrik Lundqvist, ktorý 31 úspešnými zákrokmi priviedol k triumfu 3:0 jeho New York Rangers nad Nashvillom. Švéd má spolu s Holtbym najlepšiu ligovú bilanciu 12 výhier a toto bolo jeho druhé čisté konto v sezóne. "Jazdci" vyhrali 11 z posledných 12 zápasov.

Buffalo prehralo doma so St. Louis, hoci viedlo a Sabres sú tak bez výhry už v piatich dueloch v sérii. V ďalších dueloch Colorado vyhralo na ľade Winnipegu 4:1 a Philadelphia doma po predĺžení zdolala Carolinu 3:2. Pre Flyers to bola prvá výhra po predchádzajúcich troch prehrách.

výsledky:
BUFFALO SABRES - ST. LOUIS BLUES 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 37. Legwand - 46. Brouwer (Shattenkirk, Backes), 54. Fabbri. Brankári: Ullmark - Allen, strely na bránku: 25:26, 17.563 divákov.

NEW YORK RANGERS - NASHVILLE PREDATORS 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 25. Nash, 45. Stepan (Staal, Hayes), 51. Hayes (Yandle, Lindberg). Brankári: Lundqvist - Rinne, strely na bránku: 19:31, 18.006 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - CAROLINA HURRICANES 3:2 pp ((0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 31. Schenn (Voráček, Giroux), 36. Giroux (Couturier), 61. Gostisbehere (Giroux, Voráček) - 48. Rask (Liles, Faulk), 57. Pesce (Hainsey, Lindholm). Brankári: Neuvirth - Lack, strely na bránku: 36:33, 18.636 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - EDMONTON OILERS 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 54. Orlov (Wilson, Laich). Brankári: Holtby - Nilsson, strely na bránku: 30:33, 18.506 divákov.

FLORIDA PANTHERS - LOS ANGELES KINGS 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Barkov (Jágr, Huberdeau) - 8. Toffoli (Lucic, Carter), 38. Martinez (Nolan, Clifford), 42. GÁBORÍK (Kopitar, Pearson). Brankári: Luongo (50. Montoya) - Quick, strely na bránku: 32:31, 10.997 divákov.

TORONTO MEAPLE LEAFS - BOSTON BRUINS 3:4 pp a sn (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 32. Lupul (Bozak Rielly), 33. Komarov (van Riemsdyk, Phaneuf), 37. Bozak (Matthias, Parenteau) - 5. Marchand (Bergeron), 13. Rinaldo (Seidenberg, Rask), 35. Marchand (Ferraro), rozhod. nájazd Krejčí. Brankári: Reimer - Rask, strely na bránku: 42:29, 19.609 divákov.

WINNIPEG JETS - COLORADO AVALANCHE 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 14. Enström (Wheeler, Ladd) - 37. Söderberg (Grigorenko, Beauchemin), 47. McLeod (Redmond, Comeau), 57. Duchene (Barrie, Landesgok), 59. Comeau (Soderberg, Beauchemin). Brankári: Hutchinson - Varlamov, strely na bránku: 21:29, 15.294 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) 13:03 1 0 1 1 4 2
Andrej Sekera (Edmonton) 23:55 0 0 0 0 1 0
Zdeno Chára (Boston) 26:44 0 0 0 -1 1 2
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/