Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Villarreal uhral proti Realu Betis Sevilla len bezgólovú remízu

Na archívnej snímke hráč Sevilly Kevin Gameiro Foto: TASR/AP

V úvodnom súboji sobotňajšieho programu zvíťazila FC Sevilla nad Malagou 2:1.

Madrid 17. januára (TASR) - Futbalisti Villarrealu nevyužili šancu dostať sa na priebežné tretie miesto v tabuľke španielskej Primera Division. V sobotňajšom zápase 20. kola na domácom trávniku proti Realu Betis Sevilla uhrali len bezgólovú remízu.

V úvodnom súboji sobotňajšieho programu zvíťazila FC Sevilla nad Malagou 2:1. Domáci rozhodli o plnom bodovom zisku ešte v prvom dejstve v priebehu dvoch minút, keď sa o dva góly postaral francúzsky útočník Kevin Gameiro. Hostia už stihli do konca nervózneho zápasu s množstvom faulov iba skorigovať výsledok.

V stretnutí bohatom na góly zvíťazila Celta Vigo nad Levante 4:3. Domáci viedli po prvom polčase po dvoch góloch Johna Guidettiho 2:0 a v 57. min zvýšil na rozdiel troch gólov Iago Aspas. Hostia však v priebehu dvoch minút v rozmedzí 63. a 65. min. dvomi gólmi zdramatizovali vývoj zápasu. V 84. min povrdil víťazstvo Celty Vigo Fabian Orellana a v 90. min už len prikrášlil výsledok Jose Morales.