Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Víťazná šnúra Barcelony sa skončila, neudržala dvojgólové vedenie

Hráč Barcelony Luis Suarez po premrhanej gólovej šanci. Foto: TASR/AP

Úradujúci šampión napokon remizoval na pôde Villarrealu 2:2.

Madrid 20. marca (TASR) - V úvodnom nedeľňajšom zápase 30. kola španielskej futbalovej Primera Division zvíťazil Espanyol Barcelona nad Athleticom Bilbao 2:1. Hostia sa ujali vedenia v 20. min, keď zmätky v obrane domácich využil Javier Eraso. Espanyol otočil skóre zápasu v priebehu troch minút v úvode druhého polčasu. Najskôr v 54. min po rohovom kope prudkou hlavičkou z hranice pokutového kopu presadil Pepe Diop a dokonalý obrat zavŕšil v 57. min Felipe Caicedo.

V nedeľu sa v La Lige skončila dvanásťzápasová víťazná šnúra FC Barcelona. Úradujúci šampión viedol na pôde Villarrealu 2:0, pod čo sa gólmi podpísali Ivan Rakitič a Neymar, no duel nedotiahol do víťazného konca. V 57. minúte znížil Cedric Bakambu a po hodine hry vyrovnal "vlastencom" Jeremy Mathieu. Napriek tomu "Barca" zveľadila náskok na čele tabuľky na deväť bodov, keďže druhé Atletico podľahlo v sobotu Gijonu 1:2.

Real Madrid potvrdil tretiu priečku a skresal stratu na FCB na desať bodov. Sevillu v nedeľu večer zdolal 4:0, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Karim Benzema, Cristiano Ronaldo, Gareth Bale a Jese. Hlavný rozhodca nariadil v zápase dva pokutové kopy, Ronaldo za Real a Kevin Gameiro na strane Sevilly však neuspeli.

V nepresvedčivých výkonoch pokračuje Valenica, ktorá na svojom ihrisku prehrala s Celtou Vigo 0:2 a v tabuľke jej patrí s 34 bodmi 14. miesto, len šesť bodov nad pásmom zostupu.

sumáre:
Espanyol Barcelona - Athletic Bilbao 2:1 (0:1)

Góly: 54. Diop, 57. Caicedo - 20. Eraso. 20.753 divákov.

FC Villarreal - FC Barcelona 2:2 (0:2)
Góly: 58. Bakambu, 63. Mathieu (vl.) - 20. Rakitič, 41. Neymar (z 11 m), 24.398 divákov

Valencia - Celta Vigo 0:2 (0:0)
Góly: 80. Guidetti, 84. Mallo. 32.864 divákov.

Real Madrid - FC Sevilla 4:0 (1:0)
Góly: 6. Benzema, 64. Ronaldo, 66. Bale, 86. Jese