Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Dvojkajak Vlček s Linkom sa suverénne prebojoval do A-finále na MS

Na snímke kajakár Tibor Linka. Foto: TASR/Jakub Kotian

Strieborní olympijskí medailisti v K4 z OH 2016 v Riu de Janeiro suverénne vyhrali druhé semifinále s vyše sekundovým náskokom.

Račice 24. augusta (TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Tibor Linka sa na MS v Račiciach prebojoval do A-finále K2 na 500 m. Strieborní olympijskí medailisti v K4 z OH 2016 v Riu de Janeiro suverénne vyhrali druhé semifinále s vyše sekundovým náskokom pred bieloruským tandemom Oleg Gusev, Vladislav Blincov. Miroslav Zaťko s Ľubomírom Beňom skončili v semifinále na 200 m na piatej priečke a predstavia sa v B-finále.

Do bojov o medaily postúpil aj novozložený dvojkajak s posádkou Peter Gelle, Adam Botek na 1000 m trati. V prvom semifinále triumfoval o takmer pol sekundy pred Poliakmi Bartoszom Stabnom a Rafalom Rosolskim. Miroslav Zaťko s Ľubomírom Beňom skončili v semifinále na 200 m na piatej priečke a predstavia sa v B-finále.