Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Vo finále akrobatickej zostavy triumfovali čínske akvabely

Čínsky tím súťaží v akrobatickom finále umeleckého plávania zmiešaných tímov na majstrovstvách sveta vo vodnom športe v katarskej Dauhe, v nedeľu 4. februára 2024. Foto: TASR/AP

Číňanky zvíťazili pred Ukrajinou o 0,8600 bodu, pódium doplnili reprezentantky USA.

Dauha 4. februára (TASR) - Čínske akvabely triumfovali vo finále akrobatickej zostavy na majstrovstvách sveta v Katare. Tím v zložení Čchang Chao, Feng Jü, Wang Cch'-jüe, Wang Liou-i, Wang Čchien-i, Siang Pin-süan, Siao Jen-ning a Čang Ja-i získal 244,1767 bodu.

Číňanky zvíťazili pred Ukrajinou o 0,8600 bodu, pódium doplnili reprezentantky USA. Tie získali oproti víťazkám o 1,9467 b menej. Slovenky pod vedením trénerky Moniky Thuringerovej obsadili v kvalifikácii šestnáste miesto (172,290 b).

akrobatická zostava - výsledky:

finále: 1. Čína (Čchang Chao, Feng Jü, Wang Cch'-jüe, Wang Liou-i, Wang Čchien-i, Siang Pin-süan, Siao Jen-ning a Čang Ja-i) 244,1767 b, 2. Ukrajina (Marina Aleksivová, Vladislava Aleksivová, Marta Fiedinová, Oleksandra Gorecká, Veronika Hrisčková, Daria Mošinská, Anastasija Šmoninová, Valerija Tiscčenková) 243,3167, 3. USA 242,2300, 3. USA (Anita Alvarezová, Jaime Czarkowskiová, Nicole Malina Dzurková, Keana Hunterová, Audrey Kwonová, Calista Liuová, Bill Mayová, Daniella Ramirezová) 242,2300, 4. Kanada 222,1367, 5. Španielsko 219,9367, 6. Taliansko, ...kvalifikácia: 16. SLOVENSKO (Veronika ASVANYIOVÁ, Michaela BERNÁTHOVÁ, Chiara DIKYOVÁ, Johana LAJČÁKOVÁ, Lea KRAJČOVIČOVÁ, Viktória REICHOVÁ, Žofia STRAPEKOVÁ, Liza ZEMANOVÁ) 172,290