Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Na MSJ-23 v kvalifikácii vodnoslalomári SR vo štvrtok stopercentní

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Branislav Račko

Z postupujúcich ukázala najlepšiu jazdu víťazná deblovka Gewisslera - Skákalu.

Čunovo 20. júla (TASR) - Na MSJ-23 slalomárov na divokej vode v Čunove dopadla vo štvrtok kvalifikácia pre Slovákov stopercentne, keď do semifinále postúpilo všetkých sedem lodí. Z nich ukázala najlepšiu jazdu víťazná deblovka Gewisslera - Skákalu.

Postupovo sa presadili vo vekovej kategórii do 23 rokov hneď v 1. jazde dve kajakárky, 13. Viktória Orokocká a 16. Michaela Haššová, v druhej sa k nim pridala Simona Maceková. V debloch do 23 rokov zažiarili víťazným časom Matúš Gewissler - Juraj Skákala. V kajaku junioriek vysoké ambície naznačili v kvalifikácii 4. Eliška Mintálová a 6. Soňa Stanovská, až z 2. kola postúpila Silvia Brosová. V debloch juniorov štartovali len tri lode, bez slovenskej účasti.

Viktória Orokocká sa primerane vyburcovala. "Jazda úplne plynulá nebola, no domáca trať je aj o výhode, že ju poznáte, chyby sa potom dajú ľahšie opraviť. Trať bola plynulá, technická, mohli ste ísť rýchlo. Stres na štarte ma dokáže vyburcovať a z toho vyplývajú aj lepšie výsledky."

Aj Michaela Haššová sa vyvarovala väčších chýb. "Chcela som ísť dobrú jazdu, aby som skončila do 20. miesta. Bola som spočiatku nervózna, no stres odpadol. Trať nebola ťažká, ani ľahká, vyžadovala si pozornosť, začiatok sa mi na nej šiel lepšie ako stred a koniec."

V druhom kole uspela aj Simona Maceková, no obavy boli až do konca, keďže postúpila z úplne poslednej priečky.

Deblisti Matúš Gewisssler - Juraj Skákala nemuseli mať obavy o postup, štartovalo 10 lodí a všetky postupovali do semifinále. Pozoruhodná bola však ich nadvláda, keď druhí v poradí Česi Hegerovci za nimi zaostali o 4,53 sekundy. "Bolo to pod kontrolou bez väčších chýb, no určite sa dalo niečo zlepšiť. Máme z toho dobrý pocit, zvíťazili sme, škoda ťuku na konci trate, trochu však mrzí ten malý počet posádok," povedali v cieli slovenskí deblisti.

Výsledky kvalifikácie

K1ž do 23 rokov, 1. kolo: 1. Lisa Leitner (Rak.) 91,88 (0), ...13. Viktória Orokocká 107,37 (0), 16. Michaela Haššová 108,40 (6), 22. Simona Maceková (všetky SR) 111,01 (2), 2. kolo: 9. Simona Maceková 118,90 (0)

C2m do 23 rokov, 1. kolo: 1. Matúš Gewissler - Juraj Skákala (SR) 101,36 (2)

K1ž juniorky, 1. kolo: 1. Antonie Galušková (ČR) 101,78 (20), ...4. Eliška Mintálová 104,79 (2), 6. Soňa Stanovská 106,98 (2), 22. Silvia Brosová (všetky SR) 121,03 (0), 2. kolo: 2. Brosová 112,24 (4)

C2 juniori: 1. Pohánka - Wendl (ČR) 113,26 (0)