< sekcia Šport

Volejbalistky VKP Nitra vyhrali v Challenge Cupe nad Kaposvárom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Odveta je na programe 29. novembra v Nitre.

Kaposvár 22. novembra (TASR) - Volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra vyhrali v prvom zápase 2. kola Challenge Cup-u na palubovke maďarského Fino Kaposvár 3:2.

Odveta je na programe 29. novembra v Nitre.

2. kolo Challenge Cupu mužov - 1. zápas:

Fino Kaposvár - VKP Bystrina SPU Nitra 2:3 (-17, 18, 21, -22, -12)
130 minút, rozhodovali: Ewald (Nem.), Niewiarowská (Poľ.), 400 divákov.

Kaposvár: Vajda 10, Keen 8, Nikolov 16, J. Nagy 8, P. Nagy 24, Horváth 8, libero Papai (Bögöly 2, Szabó 0). Tréner: G. Demeter.
Nitra: Wawrzynczyk 18, Horník 13, Rehák 26, Menner 14, Kašper 6, Zaťko 2, libero Hupka (Porubský 1, Malina 1, Hollý 0). Tréner: M. Kardoš.


Nitra prehrávali v úvode 3:8, ale v druhej časti setu na ihrisku dominovala a vyhrala hladko 25:17. V ďalšom priebehu však mali navrch domáci, ktorých v útoku ťahal skúsený univerzál Peter Nagy a Kasposvár viedol 2:1 na sety. Štvrtý však patril Nitre, ktorá zvládla aj tajbrejk a získala cenný triumf. Najviac bodujúcim hráčom duelu bol nitriansky univerzál Igor Rehák, autor 26 bodov.

Hlas po zápase:

Marek Kardoš, tréner Nitry: "Som rád, že sme dosiahli dôležité víťazstvo, aj keď sme nehrali ideálne. Po dvoch prehratých setoch sme zmenili systém hry, začali sme viac tlačiť na podaní, z čoho síce pramenilo viac chýb, ale napokon to viedlo k úspechu. Mrzí ma, že sme celý zápas nehrali dobre takticky. O našom obrate napokon rozhodlo zlepšenie na side-oute."

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.