< sekcia Šport

Slováci podľahli v príprave Fínsku. Kravárik napriek prehre spokojný

Na snímke tréner Andrej Kravárik počas tréningu slovenskej volejbalovej reprezentácie pred odletom na dva záverečné prípravné zápasy vo Fínsku pred majstrovstvami Európy v Poľsku. V Bratislave 16. augusta 2017. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Oba tímy sa v záverečnými dueli pred majstrovstvami Európy v Poľsku stretnú znova v sobotu o 13.00 SELČ.

Sastamala 18. augusta (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v prvom z dvojice prípravných zápasov vo fínskom meste Sastamala s domácim výberom 1:3. Oba tímy sa v záverečnými dueli pred majstrovstvami Európy v Poľsku stretnú znova v sobotu o 13.00 SELČ.

prípravný zápas:
Fínsko - SLOVENSKO 3:1 (22, 19, -25, 19)

Zápas trval: 101 minút, 824 divákov.

Fínsko: Seppänen 13, Sinkkonen 10, Ojansivu 20, Kratins 14, Sirilä 12, libero Kerminen (Ropponen 0, Porkka 0). Tréner: T. Sammelvuo.

SLOVENSKO: Paták 11, Ondrovič 9, Bencz 3, Chrtiansky 13, Kohút 7, Zaťko 2, liberá Kubš a Turis (Končal 0, Mlynarčík 16, M. Petráš 3, Lux 5). Tréner: A. Kravárik

Hlas po zápase:

Andrej Kravárik, tréner SR: "Napriek prehre som s celkovým výkonom nášho tímu spokojný. Vo väčšine momentov sme boli veľmi stabilní na sieti, v obrane v poli a v prvom sete sme mali vynikajúci útok. Nevedeli sme sa však vyrovnať s veľmi ťažkým servisom súpera najmä ich univerzálneho hráča Ojansiva, ktorý dal osem es a rozhodol dve koncovky. Je to škoda, pretože sme boli súperovi vyrovnaní, ale rozhodlo podanie Fínov, ktorí nám dali 15 es. V druhom zápase sa s tým musíme vyrovnať. Zápas nás dobre preveril, ukázal nám naše chyby. Musíme na to čo najrýchlejšie reagovať, pretože majstrovstvá Európy sa blížia."

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.