Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Volejbalisti SR prehrali v kvalifikácii MS aj druhý zápas s Nemeckom

Ilustračná snímka. Foto: TASR - František Iván

S dvomi prehrami bez zisku setu tak figurujú na dne tabuľky.

Kortrijk 20. júla (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali aj vo svojom druhom zápase G-skupiny 3. kola kvalifikácie majstrovstiev sveta v belgickom Kortrijku, keď po domácom Belgicku nestačili ani na súperov z Nemecka a podľahli im rovnako 0:3.

Zverenci trénera Andreja Kravárika tak s dvomi prehrami bez zisku setu figurujú na dne tabuľky. V piatok sa od 15.00 h stretnú s Bieloruskom.

Po vyrovnanom začiatku sa ako prví dostali do trháku Nemci a na technickom timeoute viedli 8:5 a neskôr 12:8. Nemci dobre prihrávali a následne útočili, s čím si obrana Slovákov nevedela poradiť. Po vôbec prvom bloku slovenského tímu v zápase znížili Kravárikovi zverenci na 13:16. Slováci sa snažili súpera zatlačiť servisom a znížili z 15:20 na 19:20, keď bol na podaní Ondrovič. Nemci potom viedli 22:19, ale slovenskí volejbalisti sa nevzdali a Mlynarčík parádnym esom vyrovnal na 22:22. Pevnejšie nervy v koncovke však mali Nemci a prvý set vyhrali tesne 25:23.

Druhý set začali lepšie Nemci, keď viedli 7:2 a 8:4. Slováci znížili na 6:8, keď po dobrom servise Kriška bodoval Prešinský. O chvíľu bolo už len o bod, keď nemecký útok skončil v aute - 9:10. Netrvalo však dlho a Nemci mali znovu štvorbodový náskok 15:11. Lenže Slováci opäť zapli, servisom zatlačil Ondrovič, blokom sa blysol Kriško a bolo 14:15. Potom výborne podal Mlynarčík a Kriško vyrovnal na 16:16. Pokračovalo sa bod po bode až prišiel na servis Petráš a donútil Nemcov k chybe. Slováci išli do koncovky s tesným náskokom 20:19. Po nemeckom timeoute sa situácia zopakovala a Slováci mali dvojbodový náskok 21:19. Nemci však už ďalší bod Slovákom nedovolili a druhý set vyhrali 25:21.

V treťom sete viedli Nemci 4:2, ale otočili na 5:4, keď sa v útoku presadil Petráš a potom servisom pomohol Kriško. Po Prešinského ese vyhrávali slovenskí volejbalisti 7:6. Stredná pasáž setu mala vyrovnaný priebeh, potom sa krásnym esom prezentoval Petráš a Slováci viedli 12:11. Na druhom technickom timeoute mali mierne navrch nemeckí reprezentanti, keď vyhrávali 16:15 a neskôr pred koncovkou 19:17. Slováci však vyrovnali na 20:20 a opäť zdramatizovali záver setu. Po nemeckom timeoute znovu dobre podal Kriško a Petráš z kontry poslal Slovákov do vedenia 21:20. Aj koncovku tretieho setu však napokon zvládli Nemci, ktorí ju vyhrali 26:24 a zvíťazili 3:0.

Andrej Kravárik, tréner SR: "Podali sme o päťdesiat percent lepší výkon ako v prvom zápase proti Belgicku. Zatlačili sme súpera servisom a následne fungovala obrana na sieti a v poli. Všetky sety boli tesné, ale v záveroch sme urobili viac chýb ako súper a to rozhodlo. Najviac ma mrzí druhý set, v ktorom sme viedli 21:19 a od tohto stavu sme sa nepohli a prehrali sme šesť bodov za sebou. Je to škoda, pretože chlapci podali naozaj veľmi dobrý výkon a takto by to malo vyzerať aj v ďalších zápasoch. V piatok nás čaká dôležitý duel s Bieloruskom, s ktorým sme sa stretli nedávno v príprave. Verím, že podáme taký výkon, ktorý nám prinesie prvé víťazstvo."

Kvalifikácia MS 2018 - 3. kolo, Kortrijk, Belgicko (19.-23. júla)

Slovensko - Nemecko 0:3 (-23, -21, -24)

Zápas trval: 89 minút, rozhodovali: Partiainen (Fín.) a Markelj (Slovin.), 400 divákov.

SR: Prešinský 6, Končal 0, Ogurčák 2, Ondrovič 5, Mlynarčík 5, Kriško 14, libero Vitko (Palgut 1, Ludha 0, M. Petráš 10). Tréner: A. Kravárik.

Nemecko: Kampa 0, Kaliberda 15, Böhme 6, Hirsch 11, Fromm 10, Krick 5, libero Zenger (Malescha 0, Schott 0, Zimmermann 0). Tréner: A. Giani.