< sekcia Šport

VOLEJBAL: Slováci idú do Belgicka bojovať o MS s omladeným tímom

Na snímke kapitán slovenskej volejbalovej reprezentácie František Ogurčák počas tréningu pred odchodom na turnaj 3. kola kvalifikácie MS, ktorý sa odohrá v belgickom Kortrijku v Bratislave 17. júla 2017. Foto: TASR

Na budúcoročný šampionát postúpi len jeden zo šiestich tímov a keďže Slováci majú výrazne omladený tím, neradia sa medzi favoritov na postup.

Bratislava 17. júla (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti odlietajú v utorok do belgického Kortrijku, kde budú od stredy do nedele bojovať v 3. kvalifikačnom kole o postup na majstrovstvá sveta. Na budúcoročný šampionát postúpi len jeden zo šiestich tímov a keďže Slováci majú výrazne omladený tím, neradia sa medzi favoritov na postup.

V štrnásťčlennej nominácii na kvalifikáciu MS chýbajú viacerí skúsení hráči. "Keďže nás v závere augusta čakajú majstrovstvá Európy v Poľsku, museli sme si stanoviť priority. Väčšiu šancu dosiahnuť dobrý výsledok vidíme na majstrovstvách Európy a preto sme sa rozhodli dať v kvalifikácii šancu mladým hráčom, ktorí môžu zabojovať o pozvánku do prípravy pred ME," povedal tréner Andrej Kravárik po poslednom tréningu na slovenskej pôde pred odletom do Belgicka. Ten Slováci absolvovali v pondelok podvečer v bratislavskej HANT Aréne.V Kotrijku sa v priebehu piatich dní predstavia tímy každý s každým. Slováci nastúpia postupne proti domácemu Belgicku, Nemecku, Bielorusko, Estónsku a Španielsku. "Jednoznačnými favoritmi sú Belgičania a Nemci. Z ďalších súperov môže vyhrať každý s každým. Náš cieľ je vyhrať nad tromi tímami, ktoré sú rovnocenné nášmu družstvu, to je Bielorusko, Estónsko a Španielsko. V zápasoch proti Belgicku a Nemecku sa tiež pokúsime o víťazstvá, ale sme realisti a vieme, že títo súperi budú veľmi silní," pokračoval kouč Slovákov.V príprave pred kvalifikáciu odohrali Slováci v závere minulého týždňa v Púchove tri prípravné zápasy s Bieloruskom s výsledkami 3:1, 0:3 a 3:1. "So zápasmi som spokojný, aj keď v našej hre bolo dosť chýb. Dokázali sme však dva z troch zápasov vyhrať nad súperom, ktorý nás čaká v kvalifikácii a to je veľmi dôležité," dodal Kravárik. Do Belgicka cestuje 14 hráčov, z tímu, ktorý sa pripravoval v Púchove sa do nominácie nezmestil blokár Jakub Kováč. V pondelok začali v Bratislave fyzickú prípravu hráči, ktorí sa zapoja do prípravy pred majstrovstvami Európy. Tá sa začína 27. júla. Európsky šampionát sa od 24. augusta do 3. septembra uskutoční v Poľsku.
Nominácia SR na baráž MS:

Nahrávači: Filip Palgut (České Budějovice, ČR), Daniel Končal (Karlovarsko, ČR)
Smečiari: Tomáš Kriško (Liberec, ČR), František Ogurčák (bez klubu), Július Firkaľ (COP Trenčín), Tomáš Halanda (Spartak UJS Komárno), Michal Petráš (Aich/Dob, Rak.)

Blokári: Peter Ondrovič (České Budějovice, ČR), Radoslav Prešinský (Karlovarsko, ČR), Marek Ludha (VKP Bystrina Nitra)
Univerzáli: Peter Mlynarčík (Aich/Dob, Rak.), Filip Gavenda (Netzhoppers, Nem.)

Liberá: Marián Vitko (VK KDS Šport Košice), Tomáš Lampart (VK MIRAD PU Prešov)


Realizačný tím:

Tréner: Andrej Kravárik
Asistent: Martin Pipa
Manažér: Ján Uhlárik
Kondičný tréner: Boris Žbirka

Fyzioterapeut: Tomasz Rusin
Štatistik: Daniel Bruch

Program 3. kola KMS v Kortrijku, Belgicko (19.-23. júla):

streda 19. júla:
15.00 Belgicko - SLOVENSKO
17.30 Španielsko - Nemecko
20.00 Bielorusko - Estónsko

štvrtok 20. júla:
15.00 SLOVENSKO - Nemecko
17.30 Belgicko - Bielorusko
20.00 Estónsko - Španielsko

piatok 21. júla:
15.00 Bielorusko - SLOVENSKO
17.30 Španielsko - Belgicko
20.00 Nemecko - Estónsko

sobota 22. júla:
15.00 Bielorusko - Španielsko
17.30 SLOVENSKO - Estónsko
20.10 Belgicko - Nemecko

nedeľa 23. júla:
15.30 Španielsko - SLOVENSKO
18.00 Nemecko - Bielorusko
20.40 Estónsko - Belgicko

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.