Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Slovenky do 19 rokov prehrali na ME v Zenici so Srbskom 1:3

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič

V nedeľu ich čakajú Poľky.

Zenica 22. augusta (TASR) - Slovenské volejbalové juniorky neúspešne vstúpili do turnaja ME hráčok do 19 rokov. V dueli I. skupiny v bosnianskej Zenici prehrali so Srbskom 1:3. V nedeľu ich čakajú Poľky. Slovenky po dvoch setoch prehrávali 0:2, ale tretiu časť získali vo svoj prospech a vo štvrtej dlho viedli. Koncovka stretnutia však patrila favoritkám skupiny Srbkám.

ME volejbalistiek do 19 rokov:

I. skupina: SLOVENSKO - Srbsko 1:3 (-19, -20, 22, 20)

zápas trval 104 minút, rozhodovali: Varbanov (Bul.) a Milojevič (Slovin.)

Jaroslav Hančák, tréner SR "19" /zdroj: svf.sk/: "Súper potvrdil rolu favorita a vyhral 3:1, aj keď sčasti sme k tomu prispeli aj my - nerozvážnosťou, resp. opatrným štýlom hry. Prvé dva sety sme sa trochu hľadali, boli sme trošku nervózni. Nehrali sme to, čo sme si povedali, nefungoval nám servis. Boli sme na podaní opatrní a nedokázali sme súpera zatlačiť, preto vyzneli sety hladšie pre súpera. Potom sme sa oklepali, začali sme hrať agresívnejšie na servise a dokázali sme súpera odtlačiť od siete a donútiť ho k vyššej chybovosti v útoku. Fungovala nám celkom aj obrana na sieti a v poli a aj vďaka tomu sme vyhrali tretí set. Vo štvrtom sete sme po celý čas viedli, hrali sme agresívne na podaní aj v útoku a fungovala nám obrana na sieti. Mali sme však problémy so súperovým servisom, mali sme horšie prihraté a nedokázali sme sa z toho dostať. Koncovku štvrtého setu sme prehrali našou opatrnou hrou, aj keď sme dievčatá nabádali ísť na hranicu rizika. Bol to prvý zápas a dievčatá videli, že môžu hrať s kýmkoľvek, aj s favoritom skupiny. Dúfam, že to bude od zápasu k zápasu lepšie a budeme odvážnejší a dôraznejší v koncovkách setov."