Volejbalisti Myjavy zdolali v Challenge Cupe rakúsky Waldviertel

Na snímke hráči TJ Spartak Myjava v prvom zápase 2. kola Challenge Cup-u mužov medzi TJ Spartak Myjava a Union Raiffeisen Waldviertel v Myjave 21. novembra 2017. Foto: TASR/Martin Palkovič

Odveta je na programe 28. novembra o 19:00 v Zwettli, Myjave stačí na postup vyhrať dva sety.

Myjava 21. novembra (TASR) - Volejbalisti TJ Spartak Myjava vstúpili ako prvý slovenský zástupca do pohárovej Európy 2017/2018 víťazne. V utorok zverenci Ľuboslava Šalatu vyhrali v úvodnom zápase 2. kola Challenge Cupu na domácej palubovke nad rakúskym tímom Union Raiffeisen Waldviertel 3:1.

Odveta je na programe 28. novembra o 19:00 v Zwettli, Myjave stačí na postup vyhrať dva sety. V prípade, že Waldviertel zvíťazí 3:0, alebo 3:1, rozhodne zlatý set.

1. zápas 2. kola Challenge Cupu 2017/18:

TJ Spartak Myjava - Union Raiffeisen Waldviertel 3:1 (23, -18, 21, 20)
Zápas trval:
107 minút, rozhodovali: Cvetkovič (Srb.) a Cerrato Gonzalez (Šp.), 450 divákov.

Myjava: Valo 0, Konc 13, Zeman 8, Petráš 24, Ihnát 17, Tarabus 6, libero Patúc (Pokopec 1, Jalovecký 1, Watzka 0)
Waldviertel: Bartoš 2, Boff 6, Keller 6, Gabdullinš 22, Plizga 2, Siwczyk 12, libero Tille (Hahn 0, Peciakowski 0, Berger 3)

Myjava mala prvý set pod kontrolou a udržiavala si náskok troch-štyroch bodov. V koncovke viedla 21:17, hostia ešte záver zdramatizovali a dotiahli sa na bod, ale Spartak už viac nedovolil a úvodné dejstvo vyhral 25:23. Začiatok druhého setu Myjave nevyšiel, prehrávala 0:5 a 2:10. Spartak znižoval a po ese Ihnáta bolo 14:18. Obrat sa už domácim nepodaril a druhý set prehrali 18:25. Zlepšený výkon v závere druhého setu preniesli Myjavčania aj do úvode tretieho, v ktorom viedli 10:4. Domáci tlačili súpera kvalitným podaním a pred koncovkou vyhrávali už 18:10. Hostia sa ešte pokúsili o zvrat, keď znížili na 21:24, ale viac im domáci volejbalisti nedovolili a tretí set získali v pomere 25:21. Myjava pokračovala v dobrom výkone aj vo štvrtok sete, ktorý vyhrala 25:20 a po víťazstve 3:1 si pred odvetou vytvorila dobrú východiskovú pozíciu na postup.

Hlas po zápase:

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: "Sme veľmi radi, že sme dokázali domáce prostredie využiť naplno. Našim cieľom bolo získať tri body, čo sa nám aj podarilo. V prvom sete sa nám darilo plniť náš zámer, teda dostať súpera pod tlak servisom. O víťazstve v úvodnom sete sme síce rozhodli až v závere, ale absolútne zaslúžene. Začiatok druhého setu patril hosťom, k čomu prispeli naše chyby a netaktické riešenia útočných situácií. Súper sa rozohral a zatlačil nás podaním. V treťom a štvrtom sete sme sa však vrátili k dobrému výkonu a zaslúžene sme vyhrali. Nerodilo ľahko, no som rád, že sme uspeli."