< sekcia Šport

REALITA: Spišiačky hrali o titul. Budúca sezóna extraligy bez nich

Volejbalistky VK Spišská Nová Ves Foto: TASR/František Iván

Pritom v uplynulej sezóne dosiahli najväčšie úspechy v histórii klubu.

Bratislava 25. júna (TASR) - Finalista uplynulej sezóny extraligy žien a Slovenského pohára VK Spišská Nová Ves nebude v ročníku 2015/2016 štartovať v najvyššej súťaži. Klub v stredu oznámil, že nepodá prihlášku do extraligy žien v ročníku 2015/2016 a ponúka svoju licenciu iným záujemcom.

"V stredu 24.6.2015 bolo na výbore VK Spišská Nová Ves rozhodnuté o tom, že VK Spišská Nová Ves nepodá prihlášku do extraligy žien v ročníku 2015/2016. Dôvodom tohto rozhodnutia sú financie, ktoré na takúto súťaž nie je klub schopný momentálne zabezpečiť. Týmto VK Spišská Nová Ves ponúka svoju extraligovú licenciu prípadnému záujemcovi o štart v extralige žien 2015/2016," povedal pre oficiálnu stránku Slovenskej volejbalovej federácie svf.sk tajomník VK Spišská Nová Ves Igor Murko s tým, že výbor VK Spišská Nová Ves prihlasuje do súťažného ročníka 2015/2016 mládež: juniorky, kadetky, staršie žiačky, mladšie žiačky -6, mladšie žiačky – 4 a mladšie žiačky – 3.

Spišiačky pritom v uplynulej sezóne dosiahli najväčšie úspechy v histórii klubu. Prvýkrát postúpili do finále Slovenského pohára a premiérovo sa prebojovali aj do finále extraligy. V oboch prípadoch síce družstvo trénera Ondreja Spišáka na čele so skúsenou nahrávačkou Monikou Smák a viacerými legionárkami nestačil na Sláviu EU Bratislava, ale aj tak bola sezóny hodnotená veľmi dobre a zápasy Spišiačok navštevovalo veľa divákov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.