Právnici nevylúčili korupciu pred futbalovými MS 2006 v Nemecku

TASR, 4. marca 2016 18:15

Pochybnosti vyvoláva dohoda medzi šéfom organizačného výboru Franzom Beckenbauerom a vtedajším prezidentom CONCACAF-u Jackom Warnerom.

Na snímke je futbalová lopta, s ktorou sa hral finálový zápas Francúzsko vs. Taliansko na MS 2006 vo futbale. Foto: TASR/AP
Frankfurt 4. marca (TASR) - Externí právnici nedokázali úplne vylúčiť korupciu v prípade pridelenia majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2006 Nemecku.

Pochybnosti vyvoláva dohoda medzi šéfom organizačného výboru Franzom Beckenbauerom a vtedajším prezidentom Konfederácie severoamerického, stredoamerického a karibského zväzového futbalu (CONCACAF) Jackom Warnerom. Christian Duve z právnickej firmy Freshfields povedal, že nie je jasné či Nemecký futbalový zväz (DFB) schválil dohodu o "rôznych službách" s predstaviteľmi CONCACAF.

Duve uviedol, že kontrakt obsahoval "nezvyčajné služby", z ktorých boli niektoré splnené, ako napríklad provízia zo vstupeniek a taktiež to, že Warner cestoval do Nemecka na náklady DFB.

Problémom je aj čiastka 6,7 milióna eur vyplatená na účet bývalého šéfa firmy Adidas Roberta Louisa-Dreyfusa z DFB, ktorú dokladovali ako financie na galavečer MS. Peniaze mali údajne slúžiť na úplatky pre štyri kľúčové hlasy pri voľbe dejiska MS 2006.

dnes 7:37

Chárov gól v prvej tretine ani Halákov výkon Tímu Európy nestačili. Kľúčová bola tretia tretina, keď Kanada najskôr vyrovnala a napokon v poslednej minúte zápasu strelila víťazný gól na 2:1. video

včera 23:30

Fenerbahce i Zenit vyhrali, Ibrahimovič vykúpil Manchester United
Viktoria Plzeň si pripísala druhú remízu v rámci E-skupiny. V základnej zostave s brankárom Matušom Kozáčikom a útočníkom Marekom Bakošom uhrala bezgólový výsledok na ihrisku Austrie Viedeň.

včera 21:45

Rajičová na Nepelovom Memoriáli po krátkom programe šiesta
Najlepší výkon predviedla podľa rozhodcov Ruska Julia Lipnická, ktorá dostala známku 63,16 a triumfovala pred krajankou Mariou Sockovovou (61,58), tretia skončila Kórejčanka Ji Hyun Byun (57,76).