Wawrinka pokoril krajana Federera vo finále turnaja v Monte Carle

Stanislas Wawrinka s trofejou Foto: TASR/AP

Nasadená trojka Wawrinka vyhral turnaj v Monaku prvýkrát v kariére.

Monte Carlo 19. apríla (TASR) - Švajčiarsky tenista Stanislas Wawrinka triumfoval v nedeľu na prestížnom antukovom turnaji ATP v Monte Carle, keď vo finále pokoril v troch setoch krajana Rogera Federera po boji v troch setoch 4:6, 7:6 (5) a 6:2. Nasadená trojka Wawrinka vyhral turnaj v Monaku prvýkrát v kariére.

Šampión z úvodného grandslamu roka Australian Open prehral prvý set s rivalom, no spoluhráčom z daviscupovej reprezentácie Helvétov 4:6. Druhé dejstvo ale ukoristil v tajbrejku a v treťom už jasne dominoval 6:2. Wawrinka prehral jeho posledné dve finále na turnajoch série Masters a aj v tom treťom ho mohol 17-násobný grandslamový víťaz urobiť smutným. Ale štvorka turnaja v tajbrejku neuspela. Federer dostal na turnaji voľnú kartu a túžil vyhrať podujatie prvýkrát potom, ako trikrát prehral v jeho finále so Španielom Rafaelom Nadalom.

Wawrinka vyhral nad krajanom len druhý z 15 vzájomných zápasov, a ten prvý práve v Monte Carle v 3. kole v roku 2009.