Pondelok 3. jún 2024Meniny má Karolína

Weiss po skvelom sóle prispel gólom k triumfu Pescary nad Parmou

Vladimír Weiss Foto: TASR/AP

Konečný výsledok stanovil v druhej minúte nadstaveného času slovenský mladík, ktorý prišiel na ihrisko v 67. minúte.

Rím 4. novembra (TASR) – Slovenský reprezentant Vladimír Weiss prispel gólom k víťazstvu Pescary nad Parmou 2:0 v prvom nedeľnom zápase 11. kola najvyššej talianskej futbalovej Serie A.

Domáci otvorili gólový účet v 48. minúte zásluhou Elvisa Abbruscata a konečný výsledok stanovil v druhej minúte nadstaveného času slovenský mladík, ktorý prišiel na ihrisko v 67. minúte.

Weiss sa presadil presnou strelou po skvelom sóle od polovice ihriska, keď už hostia hrali vabank.

Lazio si odnieslo gólovú nádielku zo sicílskej Catanie, kde Rimania prehrali 0:4. Neapol v základnej zostave s Marekom Hamšíkom remizoval doma s Turínom 1:1, pričom Hamšík nahral na prvý gól Cavanimu a v závere zastavilo jeho strelu na ceste do siete brvno. Platilo nedáš-dostaneš a v nadstavenom čase vyrovnal Sansone.

Juraj Kucka odohral v drese Janova celý duel na ihrisku Sieny, kde hostia po góle Massima Paciho z 55. minúty prehrali 0:1.

Vo večernom dueli AS Rím zdolal Palermo 4:1 a po dvoch prehrách v rade zabodoval naplno. Sicílsky tím sa výsledkovo trápi a patrí mu až predposledné miesto v tabuľke.