Weissov Kajrat na štíte Bordeaux, Greguš proti Ajaxu nedal penaltu

Hráč Sparty Praha Josef Husbauer (vpravo) strieľa druhý gól cez brankára FC Thun Guillaumea Faivrea vo futbalovom zápase odvety play off Európskej ligy FC Thun - Sparta Praha v Thune 27. augusta 2015. Foto: TASR/AP

Do skupiny postúpila aj pražská Sparta.

Bratislava 27. augusta (TASR) - Kazašský futbalový klub Kajrat Almaty pod vedením slovenského trénera Vladimíra Weissa tesne nepostúpil do vytúženej skupiny Európskej ligy UEFA 2015/2016. Vo štvrtkovej odvete play off síce doma zdolal francúzske Girondins Bordeaux, ale keďže v prvom súboji prehral 0:1, ďalej idú Francúzi vďaka gólu z ihriska súpera.

Smutným hrdinom súboja Jablonca s Ajaxom Amsterdam bol slovenský stredopoliar Ján Greguš, ktorý v 58. minúte nepremenil penaltu. Zápas sa skončil bez gólov, a keďže štvornásobný európsky šampión doma vyhral 1:0, postúpil do skupiny EL. Greguš hral do 75. minúty a videl aj ŽK.

Do skupiny postúpila aj pražská Sparta, ktorá remizovala na ihrisku švajčiarskeho Thunu 3:3. Prvý zápas na Letnej vyhrali "rudí" 3:1. Vo Švajčiarsku vybehol na ihrisko v 68. minúte aj slovenský legionár hostí Michal Breznaník, ale v 85. minúte dostal červenú kartu po zákroku na autora dvoch gólov domácich Ferreiru.

Ďalším českým klubom v skupine EL je Liberec, ktorý po domácej výhre 1:0 nad Hajdukom Split vyhral rovnakým výsledkom aj v Chorvátsku. Za hostí odohral celý zápas slovenský útočník Marek Bakoš. Grécky veľkoklub Panathinaikos Atény senzačne vypadol s azerbajdžanským FK Gabala po domácej remíze 2:2, keď pred týždňom sa hralo bez gólov. Duel rozhodoval slovenský hlavný rozhodca Ivan Kružliak.

Tretím českým klubom, ktorého bude zaujímať piatkový žreb skupín EL v Monte Carlo je Viktoria Plzeň. Aj vďaka gólu slovenského útočníka Michala Ďuriša vyhrala na ihrisku Vojvodiny Novi Sad 2:0 a potvrdila domácu výhru 3:0. Za hostí odchytal celý zápas Matúš Kozáčik a celý zápas odohral aj Patrik Hrošovský.

odveta play off EL 2015/2016:

Kajrat Almaty - Girondins Bordeaux 2:1 (1:0)
1. Yambere (vlastný), 66. Kuat - 77. Crivelli
/prvý zápas: 0:1, do skupiny postúpil Bordeaux/

Rubin Kazaň - Rabotnički Skopje 1:0 (1:0)
Gól:
35. Carlos
/prvý zápas: 1:1, do skupiny postúpila Kazaň /

FK Karabach Agdam - Young Boys Bern 3:0 (2:0)
4. Almeida (z 11 m), 43. Reynaldo, 61. Ismajlov, ČK: 4. von Bergen (YBB)

/prvý zápas: 1:5, do skupiny postúpil Krasnodar/

Videoton Székesfehérvár - Lech Poznaň 0:1 (0:0)
Gól:
57. Kedziora
/prvý zápas: 0:3, do skupiny postúpil Lech/

FC Thun - Sparta Praha 3:3 (1:2)
33. a 81. Ferreira, 50. Munsy - 10. Dočkal, 21. Hušbauer, 71. Costa, ČK: 85. BREZNANÍK (Sparta)
/M. Breznaník (Sparta) nastúpil v 68. min. + ČK/
/prvý zápas: 1:3, do skupiny postúpila Sparta/

AS St. Etienne - FC Milsami Orhei 1:0 (1:0)
Gól:
15. Corgnet
/prvý zápas: 1:1, do skupiny postúpilo St. Etienne/

Panathinaikos Atény - FK Gabala 2:2 (1:1)

/prvý zápas: 0:5, do skupiny postúpil PAOK/

Rosenborg Trondheim - Steaua Bukurešť 0:1 (0:0)
Gól:
54. Popa
/prvý zápas: 3:0, do skupiny postúpil Rosenborg/

Fenerbahce Istanbul - Atromitos Atény 3:0 (1:0)
7. a 78. Fernando, 59. Erkin
/prvý zápas: 1:0, do skupiny postúpilo Fenerbahce/

Borussia Dortmund - Odds BK Skien 7:2 (4:1)
27., 32. a 57. Reus, 40. a 90. Kagawa, 25. Mchitaryan, 51. Gündogan - 19. Halvorsen, 64. Berg
/prvý zápas: 4:3, do skupiny postúpil Dortmund/

Red Bull Salzburg - Dinamo Minsk 2:0 (1:0) - predlžuje sa
11. Minamino, 58. Soriano
/prvý zápas: 0:2/

Standard Liege - Molde FK 3:1 (1:1)
26. Knockaert, 48. Santini, 90.+5 Trebel - 42. Hussain
/prvý zápas: 0:2, do skupiny postúpilo Molde/

Vojvodina Novi Sad - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
19. Djurič (vlastný), 60. ĎURIŠ
/M. Kozáčik odchytal celý zápas, P. Hrošovský celý zápas, M. Ďuriš (všetci Plzeň) celý zápas + gól/
/prvý zápas: 0:3, do skupiny postúpila Plzeň/