Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek
< sekcia Šport

Senzácia vo Wimbledone: Nadal vypadol s kvalifikantom Brownom

Rafael Nadal v súboji s Dustinom Brownom. Foto: TASR/AP

Dvojnásobný wimbledonský šampión nestačil vo štvrtok na 102. hráča svetového rebríčka Nemca Dustina Browna, ktorému podľahol po štvorsetovom boji.

Wimbledon 2. júla (TASR) - Španielsky tenista a nasadená desiatka Rafael Nadal prekvapujúco ukončil svoje účinkovanie na grandslamovom turnaji vo Wimbledone už v 2. kole dvojhry. Dvojnásobný wimbledonský šampión nestačil vo štvrtok na 102. hráča svetového rebríčka Nemca Dustina Browna, ktorému podľahol po štvorsetovom boji 5:7, 6:3, 4:6 a 4:6.

Nadal v poslednom čase v All England Clube nežiari. Od päť rokov starého titulu a následnej finálovej účasti nedokázal vo Wimbledone prejsť ďalej než do 4. kola - pred tromi rokmi vypadol v 2. kole, ďalší rok dokonca už v 1. kole a vlani v osemfinále. "Samozrejme, dnešok je pre mňa zlým dňom. Nezostáva mi však nič iné, ako to akceptovať. Takéto veci sa v tenise jednoducho stávajú. Je to smutný moment, no život ide ďalej a moja kariéra tiež. Musím pracovať ešte tvrdšie než doteraz," citovala agentúra AP turnajovú desiatku.

Brown hral oduševnene, podal životný výkon, čím si získal publikum na centrálnom dvorci. "Hral som tu prvýkrát, nikdy predtým som tu nebol. Myslel som si, že z toho zošaliem, ale panovala tu taká rodinná atmosféra," vyznal sa nemecký kvalifikant.

Nadal prehral s Brownom aj druhý vzájomný zápas v kariére, pred Wimbledonom mu podľahol rovnako na tráve - vlani v nemeckom Halle. "Mal som šťastie, že som s ním vždy hral na svojom naobľúbenejšom povrchu," povedal pre BBC extravagantný tenista, ktorý zaznamenal 58 "winnerov". Zápas zavŕšil pri treťom mečbale trinástym esom. "Proti Rafovi musíte zakaždým hrať svoj najlepší tenis. Pomohlo mi, že som ho predtým zdolal. Nemal som čo stratiť a mohol som hrať uvoľnene," dodal Brown.

Dustin Brown v súboji s Rafaelom Nadalom.
Foto: TASR/AP
Naopak, Brit Andy Murray nemal žiadne problémy s postupom, keď si ako nasadená trojka poradil s Holanďanom Robinom Haasem za hodinu a 27 minút 6:1, 6:1 a 6:4. Wimbledonský šampión spred dvoch rokov dosiaľ na tráve All England Clubu nikdy nechýbal v treťom kole.

Hladký postup zaznamenal aj Švajčiar Roger Federer, ktorý ako turnajová dvojka zdolal Američana Sama Querreyho podobne hladko v troch setoch 6:4, 6:2 a 6:2. Sedemnásobný šampión sa stretne v 3. kole s Austrálčanom Samom Grothom.

muži - dvojhra - 2. kolo:
Andy Murray (3-V.Brit.) - Robin Haase (Hol.) 6:1, 6:1, 6:4,
Samuel Groth (Aus.) - James Duckworth (Aus.) 7:5, 6:4, 7:6 (6),
Gilles Simon (12-Fr.) - Blaž Kavčič (Slovin.) 6:1, 6:1, 6:7 (5), 6:1,
Vasek Pospisil (Kan.) - Fabio Fognini (30-Tal.) 6:3, 6:4, 1:6, 6:3,
James Ward (V.Brit.) - Jiří Veselý (ČR) 6:2, 7:6 (4), 3:6, 6:3,
Roberto Bautista (20-Šp.) - Benoit Paire (Fr.) 2:6, 4:6, 6:3, 6:3, 6:3,
Roger Federer (2-Švajč.) - Sam Querrey (USA) 6:4, 6:2, 6:2,
Tomáš Berdych (6-ČR) - Nicolas Mahut (Fr.) 6:1, 6:4, 6:4,
Jo-Wilfried Tsonga (13-Fr.) - Albert Ramos (Šp.) 6:3, 6:4, 6:4,
Andreas Seppi (25-Tal.) - Borna Čorič (Chorv.) 4:6, 6:4, 6:7 (3), 6:1, 6:1,
Nikoloz Basilašvili (Gruz.) - Feliciano Lopez (15-Šp.) 7:5, 3:6, 6:3, 2:6, 6:4,
Viktor Troicki (22-Srb.) - Aljaz Bedene (V.Brit.) 6:4, 3:6, 6:2, 6:4,
Gael Monfils (18-Fr.) - Adrian Mannarino (Fr.) 7:6 (5), 6:3, 7:5,
Dustin Brown (Nem.) - Rafael Nadal (10-Šp.) 7:5, 3:6, 6:4, 6:4
Dustin Brown (Nem.) - Rafael Nadal (10-Šp.) 7:5, 3:6, 6:4, 6:4
Ivo Karlovič (23-Chorv.) - Alexandr Dolgopolov (Ukr.) 5:7, 6:3, 6:4, 6:7 (4), 13:11