Pondelok 3. jún 2024Meniny má Karolína

Záborský s gólom pri výhre Ufy nad Rigou 4:3 pp, Hossa 1+0, Haščák 0+1

Tomáš Záborský Foto: TASR/Martin Baumann

Hokejový útočník Štefam Ružička zaznamenal dva góly, jeho krajan Ivan Baranka pridal jednu asistenciu, ale slovenskí legionári sa napriek tomu netešili zo zisku bodov.

Moskva 3. januára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Záborský pomohol gólom Salavatu Julajev Ufa k víťazstvu v piatkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2013/2014 na domácom ľade nad Dinamou Riga 4:3 pp. Gól Marcelu Hossu a prihrávku Marcela Haščáka v drese hostí lotyšskému tímu nestačili na viac ako jeden bod.

Záborského chvíľa prišla v poslednej minúte prvej tretine, keď zvýšil stav stretnutia na 2:1. V drese hostí znížil v 27. minúte najproduktívnejší Slovák v KHL Marcel Hossa na 1:2 a jeho krajan Marcel Haščák v 46. minúte prihrával na gól Bukartsa, ktorý poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol v 64. minúte Filatov a pripravil tak Dinamu tretiu prehru za sebou.

Hokejový útočník Štefam Ružička zaznamenal dva góly, jeho krajan Ivan Baranka pridal jednu asistenciu, ale slovenskí legionári sa napriek tomu netešili zo zisku bodov. Ich tím Avangard Omsk totiž prehral na ľade Dinama Moskva 4:6. Ružička otvoril skóre stretnutia už v 2. minúte a druhý gól dosiahol počas presilovej hry domácich.

Hokejisti SKA Petrohrad prehrali v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy s domácim Admiralom Vladivostok 4:5 po nájazdoch.

sumáre - KHL:

Amur Chabarovsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 32. Lugin, 40. Klimčuk - 59. Kronwall

Admiral Vladivostok - SKA Petrohrad 5:4 po sn (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 11. Nikitenko, 39. Schütz, 50. Ugarov, 58. Gračev, rozh. nájazd Hodgman - 6. Panarin, 10. Burdasov, 40. Panarin, 47. Kučerjavenko

Metallurg Novokuzneck - Atlant Mytišči 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 23. Lapenkov, 56. Vyglazov - 4. Jašin, 16. Jašin, 25. Batyršin, 37. Michnov, 60. Jašin

Sibir Novosibirsk - Severstaľ Čerepovec 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 23. Nesterov, 42. Nesterov - 32. Andersen, 37. Nikoncev, 58. Nikoncev

Salavat Julajev Ufa - Dinamo Riga 4:3 pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 3. Mereskin, 20. ZÁBORSKÝ, 22. Mirnov, 64. Filatov - 27. HOSSA, 37. Indrašis, 46. Bukarts (HAŠČÁK)

Traktor Čeľabinsk - Lev Praha 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 25. Bulis, 43. Kontiola - 40. Novotný, 55. Ullström, roz. nájazd Klepiš

Neftechimik Nižnekamsk - CSKA Moskva 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 53. S. Alševskij - 6. Frolov, 35. Denisov, 47. Neprjajev, 52. Morozov

Torpedo Nižnyj Novgorod - Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 pp a sn (2:1, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Krasnoslobodcev, 13. Hietanen, 60. Selminen, rozh. nájazd Paršin - 3. Malychin, 58. Megalinskij, 49. Černov

Víťaz Podolsk - Barys Astana 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 55. Soloduhin - 59. Dawes, rozh. nájazd Starčenko