Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Andreasa Žampu v obráku napokon diskvalifikovali. Chytil špicara

Slovenský lyžiar Andreas Žampa. Foto: TASR/AP

Jeho brat Adam Žampa v pretekoch neštartoval.

Alta Badia 18. decembra (TASR) - Slovenský lyžiar Andreas Žampa napokon v nedeľu nebodoval vo Svetovom pohári. V klasickom obrovskom slalome v talianskej Alta Badii bol 26. so stratou 5,47 s na Rakúšana Marcela Hirschera, v cieli ho však diskvalifikovali a do hodnotenia prestížneho seriálu si nepripísal ďalších päť bodov. Jeho brat Adam Žampa napokon v pretekoch neštartoval.

Hirscher zvíťazil v Alta Badii štvrtýkrát za sebou. Francúza Mathieua Faivreho predstihol o 71 stotín a vďaka 41. triumfu v SP si upevnil vedenie v celkovom poradí. Tretí skončil na radosť talianskych fanúšikov Florian Eisath (+1,10), ktorý zaznamenal v Južnom Tirolsku vôbec prvé pódiové umiestnenie.

Andreas Žampa dosiahol pred ôsmimi dňami vo Francúzskom Val d'Isere vďaka 22. priečke životný úspech, V Alta Badii na technicky náročnej trati bol po 1. kole 29. s mankom 2,97 na Hirschera, po druhom kole ho však diskvalifikovali. "Tri bránky pred cieľom som chytil špicara, čo ma pripravilo o tretie bodované umiestnenie v kariére. Teší ma však, že som sa po druhý raz za sebou kvalifikoval do 2. kola medzi elitnú tridsiatku," povedal pre TASR mladší z bratov Žampovcov.