Írskeho brankára Elliota čaká niekoľkomesačná pauza, príde o EURO

TASR, 30. marca 2016 17:40, aktualizované 30. marca 20:22

Elliot sa zranil pri gólovej strele Miroslava Stocha v prípravnom zápase so Slovenskom.

Na snímke vľavo radosť Miroslava Stocha (Slovensko) po strelení gólu, v popredí na zemi brankár Írska Rob Elliot v prípravnom futbalovom zápase Írsko - Slovensko v utorok 29. marca 2016 v Dubline. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Berlín 30. marca (TASR) - Tréner írskej futbalovej reprezentácie Martin O'Neill sa bude musieť na EURO 2016 zaobísť bez brankára Roba Elliota, ktorý sa zranil v utorňajšom prípravnom zápase v Dubline so Slovenskom (2:2). Dvadsaťdeväťročný brankár Newcastlu United má poškodený predný krížny väz v kolene a vynechá niekoľko mesiacov.

Elliot sa zranil už v 14. minúte pri gólovej strele Miroslava Stocha. Z ihriska ho vyniesli na nosidlách a medzi žrďami ho vzápätí nahradil Randolph. Už prvotné lekárske vyšetrenie naznačovalo vážnosť jeho zranenia, ktoré následne potvrdil aj klubový doktor. Okrem ME príde Elliot aj o záver sezóny v anglickej Premier League, kde jeho Newcastle tuho bojuje o udržanie sa v najvyššej súťaži.

"Viem, že vynechám zvyšok sezóny v Newcastli a prídem aj o EURO v drese Írska. Miešajú sa vo mne emócie...," citovala agentúra AP slová Elliota. Krutá je to rana aj pre "straky", keďže pre podobné zranenie prišli už v októbri o svoju brankársku jednotku Holanďana Tima Krula.