< sekcia Šport

Zvolen ukončil zmluvu s Climiem, na jeho miesto by mal prísť Nieminen

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Tridsaťštyriročný brankár odohral v Tipsport lige 11 duelov s bilanciou 2,59 gólov na zápas a 90,9% úspešnosťou zákrokov.

Zvolen 22. októbra (TASR) - Matt Climie v nedeľu skončil v tipsportligovom klube HKM Zvolen. Ako informuje klubová stránka, kanadský hokejový brankár požiadal o zrušenie svojho kontraktu pod Pustým hradom. Na jeho miesto by mohol prísť Fín Jani Nieminen.

"Po naplnení všetkých podmienok pre uskutočnenie tohto kroku, vedenie Zvolena hráčovi vyhovelo a Matt od dnes už nie je hráčom HKM. Do klubu prišiel v auguste, na Slovensku sa však nedokázal adaptovať. Odlišné pojatie hokeja, životný štýl a jazyková bariéra boli príčinou toho, že sa na novom pôsobisku necítil dobre. Zrejme aj dôsledkom toho bolo, že sám nenaplnil nádeje do neho vkladané a jeho výkony zaostali za očakávaním," píše sa v stanovisku klubu.

Tridsaťštyriročný brankár odohral v Tipsport lige 11 duelov s bilanciou 2,59 gólov na zápas a 90,9% úspešnosťou zákrokov.

Zvolen chce na jeho miesto angažovať o štyri roky mladšieho Fína Janiho Nieminena, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v tíme Fischtown Pinguins v nemeckej DEL. Fínsky brankár pricestoval do Zvolena v sobotu večer a s novými spoluhráčmi sa zoznámil na nedeľňajšom dopoludňajšom rozkorčuľovaní. O jeho definitívnom angažovaní by sa podľa slov športového riaditeľa HKM Miroslava Kleina malo rozhodnúť v priebehu budúceho týždňa. "Nový hráč sa najprv musí podrobiť lekárskym vyšetreniam. Pokiaľ bude všetko v poriadku, začneme robiť potrebné kroky k tomu, aby boli úspešne dotiahnuté všetky náležitosti potrebné pre nasadenie Nieminena už do piatkového domáceho zápasu HKM proti Banskej Bystrici," uviedol Klein.

Nedeľňajší súboj 14. kola na ľade Popradu odchytá Marek Šimko.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.