< sekcia Tenis

Kližan postúpil do 2. kola turnaja ATP v Monte Carle, narazí na Thiema

Na archívnej snímke Martin Kližan. Foto: TASR/Michal Svítok

V pondelňajšom stretnutí úvodného kola vyradil argentínskeho kvalifikanta Federica Delbonisa za 115 minút 7:6 (3), 7:5.

Monte Carlo 15. apríla (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan sa prebojoval do 2. kola dvojhry na antukovom turnaji ATP v Monte Carle. V pondelňajšom stretnutí úvodného kola vyradil argentínskeho kvalifikanta Federica Delbonisa za 115 minút 7:6 (3), 7:5.

Kližan, ktorý figuruje na 50. mieste svetového singlového rebríčka, prehral na vlastnom podaní hneď úvodný gem zápasu. Súperov servis však získal v desiatej hre a v tajbrejku premenil prvý setbal. V druhom dejstve opäť stratil svoje podanie najprv Slovák, ale v ďalšom priebehu brejkol Argentínčana dvakrát a zužitkoval už prvý mečbal. V 2. kole sa stretne so štvrtým nasadeným Dominicom Thiemom z Rakúska.