Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia Tenis

Cibulková vydrela postup do 2. kola v Cincinnati, čaká ju Cornetová

Slovenská tenistka Dominika Cibulková Foto: TASR/AP

Na úvod si v utorok poradila s Chorvátkou Anou Konjuhovou za 140 minút 5:7, 7:5, 6:2.

Cincinnati 15. augusta (TASR) - Slovenská singlová jednotka Dominika Cibulková postúpila do 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA v americkom Cincinnati. Na úvod si v utorok poradila s Chorvátkou Anou Konjuhovou za 140 minút 5:7, 7:5, 6:2. V nasledujúcom súboji sa stretne s Francúzkou Alizé Cornetovou, ktorá vyradila domácu Catherine Bellisovú 7:6 (5), 3:6, 6:2.

Nasadená jedenástka stratila prvý set v jeho závere, v druhom už koncovku zvládla a vynútila si rozhodujúce dejstvo. V ňom zobrala súperke podanie vo štvrtej aj ôsmej hre, v ktorej premenila na príjme tretí mečbal. Vo vzájomnej zápasovej bilancii sa dostala do vedenia 2:1, radovala sa na Roland Garros 2016, zatiaľ čo Konjuhová uspela na tohtoročnom Wimbledone.