< sekcia Tenis

Nišikori s Querreym postúpili do osemfinále dvojhry vo Wimbledone

Na snímke japonský tenista Kei Nišikori. Foto: TASR/AP

Finalista US Open z roku 2014 zvíťazil v 3. kole ako nasadená osmička nad Američanom Steveom Johnsonom.

Wimbledon 7. júla (TASR) - Japonský tenista Kei Nišikori postúpil do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Finalista US Open z roku 2014 zvíťazil v 3. kole ako nasadená osmička nad Američanom Steveom Johnsonom hladko 6:4, 6:3, 6:2.

Suverénne ide ďalej tretí nasadený Španiel Rafael Nadal, ktorý zdolal Francúza Jo-Wilfieda Tsongu hladko 6:2, 6:3, 6:2. Počas celého súboja ani raz nestratil podanie. "Odohral som výborný zápas, od začiatku do konca. Nečakal som, že bude mať taký hladký priebeh. Teší ma, že mi dnes vychádzali returny i bekhendové údery. Som rád, že som sa dostal do druhého wimbledonského týždňa. Musím ísť od zápasu k zápasu," uviedol Nadal v prvom rozhovore.

Úlohu favorita potvrdil aj tretí nasadený Švajčiar Roger Federer. Francúza Lucasa Pouillea zdolal 7:5, 6:2, 7:6 (4) a dosiahol 350. grandslamové víťazstvo. "V prvom sete to bolo veľmi náročné. Obaja sme mali svoje šance, rozhodujúci bol brejk za stavu 5:5. Druhý set bol v mojej réžii, no tretí bol opäť veľmi vyrovnaný. Som rád, že som ho zvládol, lebo keby som tajbrejk prehral, na kurte sme mohli stráviť ešte ďalšie dve hodiny," uviedol osemnásobný wimbledonský šampión, ktorého ďalším súperom bude sedemnásty nasadený Talian Matteo Berrettini.

Muži - dvojhra - 3. kolo:

Joao Sousa (Port.) - Daniel Evans (V.Brit.) 4:6, 6:4, 7:5, 4:6, 6:4, Roger Federer (2-Švajč.) - Lucas Pouille (27-Fr.) 7:5, 6:2, 7:6 (4), Matteo Berrettini (17-Tal.) - Diego Sebastian Schwartzman (24.Arg.) 6:7 (5), 7:6 (2),4:6, 7:6 (5), 6:3, Mikhail Kukuškin (Kaz.) - Jan-Lennard Struff (33-Nem.) 6:3, 7:6 (5), 4:6, 7:5, Rafael Nadal (3-Šp.) - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.) 6:2, 6:3, 6:2, Tennys Sandgren (USA) - Fabio Fognini (12-Tal.) 6:3, 7:6 (12), 6:3,Kei Nišikori (8-Jap.) - Steve Johnson (USA) 6:4, 6:3, 6:2, Sam Querrey (USA) - John Millman (Austr.) 7:6 (3), 7:6 (8), 6:3