Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Tipsport Liga

Michalovce zdolali lídra tabuľky Spišskú Novú Ves 4:2

Na snímke radosť hokejistov Michaloviec po vstrelení gólu v zápase 25. kola hokejovej Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce – HK Spišská Nová Ves 8. decembra 2023 v Michalovciach. Foto: TASR - Roman Hanc

Michalovčania ťažili najmä z vydarenej prvej tretiny, v ktorej sa dostali do vedenia v 10. minúte zásluhou obrancu Michalčina.

Michalovce 8. decembra (TASR) - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v šlágri 25. kola Tipos extraligy nad HK Spišská Nová Ves 4:2. Proti doterajšiemu lídrovi tabuľky predĺžili svoju víťaznú sériu už na osem zápasov, pričom vo všetkých triumfovali v riadnom hracom čase. Po 14. víťazstve v sezóne si upevnili priebežné tretie miesto v tabuľke.

Michalovčania ťažili najmä z vydarenej prvej tretiny, v ktorej sa dostali do vedenia v 10. minúte zásluhou obrancu Michalčina. Solenský a Bjalončík zvýšili na 3:0 a efektivitu domácich potvrdil v 23. minúte Heard - 4:0. Domáci mali zápas pod kontrolou a hoci sa hostia najmä v presilovkách dostali k tlaku, veľkou prekážkou bol pre nich michalovský brankár Škorvánek. Ten prvýkrát inkasoval v 54. minúte z hokejky Majdana, na ktorého o štyri minúty nadviazal Nellis - 4:2. Záver však už ďalšie góly nepriniesol.

TEL - 25. kolo:

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)

Góly: 10. Michalčin (Valach, Paločko), 16. Solenský (Heard, Michalčin), 20. Bjalončík (Acolatse, Macejko), 23. Heard (Valach, Solenský) - 54. Majdan, 58. Nellis Rozhodovali: Krajčík, Žák - Stanzel, Jurčiak, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3049 divákov

Michalovce: Škorvánek - Bodák, Cibák, Bindulis, Michalčin, Macejko, Acolatse - Daugavinš, Pearson, Santos - Puliš, Heard, M. Valach - Paločko, Suja, Bjalončík - Vašaš, Solenský, Kabáč - Prokopovič

Spišská Nová Ves: Surák - Merežko, Ališauskas, J. Valach, Groch, Žiak, Romaňák - Archambault, Nellis, Bakoš - Burgess, Kerbashian, Majdan - Vandas, Myklucha, Džugan - Drábek, Bortňák, Vartovník