Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Tipsport Liga

Banská Bystrica zdolala Humenné 4:3

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Banskobystričania viedli ešte päť minút pred koncom tretej tretiny 3:1, no Hannu Kuru v 58. minúte vyrovnal.

Banská Bystrica 8. decembra (TASR) - Hokejisti HC '05 Banská Bystrica vyhrali v dueli 25. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 4:3 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Andrej Bíreš.

Banskobystričania viedli ešte päť minút pred koncom tretej tretiny 3:1, no Hannu Kuru v 58. minúte vyrovnal. Domáci však zvládli nájazdy, keď okrem Bíreša sa presadil aj Marcus Vela, pričom ani jeden z štyroch Humenčanov neskóroval. Domáci si zabezpečili štvrté víťazstvo za sebou.

HC´ 05 Banská Bystrica - HC 19 Humenné 4:3 pp a sn (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Góly: 28. Turnbull (Vela), 48. Turnbull, 53. Bačik (Wilkins, Vela), rozhodujúci sam. nájazd Bíreš - 20. Kuru (Lapšanský), 56. Borov (Glazkov), 58. Kuru (Handlovský). Rozhodovali: Fridrich, Baluška – M. Orolín, Pribula, vylúčení na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Banská Bystrica: Belányi – Šenkeřík, Bačik, Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins - Výhonský, Adam, Petriska - Macek, Bíreš, Gašpar - Štrauch, Štránský, Plančár

Humenné: Kozel - Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Ďakov, Novota, Fereta - Šoltés, Kuru, Lapšanský - Handlovský, Linet, Borov - Lačný, Krajňák, Horvát - Thomka, Ragan