Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Tipsport Liga

Poprad porazil Slovenskú dvadsiatku

Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván

Slovenská dvadsiatka sa v Piešťanoch mohla rýchlo ujať vedenia, nevyužila však presilovku 5:3.

Piešťany 9. októbra (TASR) - Hokejisti HK Poprad zvíťazili vo vloženom zápase Tipsport ligy na ľade HK Orange 20 3:1.

HK Orange 20 - HK Poprad 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 56. Giertl (Lunter) – 15. Brejčák (Paukovček), 34. Salija (Kozák, Paločko), 60. Bondra (Salija). Rozhodovali: Adamec, Novák – Frimmel, Valo, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 150 divákov

SR20: Sklenár – Štefanka, Nahálka, Golian, Švec, Romaňák, Boldižár, Brincko, Maňák – Slávik, Kollár, Fafrák – Havrila, Urbánek, Köver – Svitana, Čenka, Zahradník – Lunter, Giertl, Juščák

Poprad: Vošvrda – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Belluš – Takáč, Paukovček, Bondra – Abdul, Zagrapan, Koyš – Paločko, Heizer, Macík

Slovenská 20-ka sa v Piešťanoch mohla rýchlo ujať vedenia, nevyužila však presilovku 5:3. Popradčania postupne zvýšili aktivitu a v 15. minúte sa presadil Brejčák, keď zužitkoval prihrávku Paukovčeka.

V druhej tretine mali hostia miestami drvivú prevahu, využili ju v 34. minúte vďaka Salijovi, ktorý skóroval po akcii Kozáka a Paločkom. Domácim sa štyri minúty pred koncom duelu podarilo znížiť po strele Giertla, no triumf hostí spečatil gólom do prázdnej bránky Dávid Bondra.