< sekcia Tipsport Liga

TIPSPORT LIGA: Detve sa podarilo vyhrať nad MAC Budapešť

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Najzaujímavejšia bola tretia tretina.

Budapešť 19. decembra (TASR) - Detva začala lepšie a v prvej tretine bola lepším tímom. Do vedenia však išli zásluhou Burta domáci. Skóre úvodnej dvadsaťminútovky však uzavrel Král. V druhej tretine už hostia hernú prevahu zvýraznili dvoma zásahmi. Najskôr sa svojim druhým gólom v zápase presadil Král a o necelé dve minúty po ňom zvýšil Surový na rozdiel dvoch gólov. Najzaujímavejšia bola tretia tretina. Domáci sa nadýchli k náporu a zásluhou Dansereaua a Browna v rozpätí dvoch minút vyrovnali. Odpoveď Detvy však prišla o ďalšie dve minúty, o triumfe hostí rozhodol Hraško.

MAC Budapešť - HC 07 Detva 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Góly: 6. Burt (Odnoga, Pápa), 47. Dansereau (Brown), 49. Brown (Dansereau) – 19. Král (Gašpar), 29. Král (Hodgson, Sládok), 31. Surový (Mat. Chovan, Valent), 51. Hraško (Ščurko, Murček). Rozhodcovia: Lokšík, Fridrich – Orolin, Valo, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0.

MAC Budapešť: Bálizs – Pozsgai, Macaulay, Vokla, Dudás, Negrin, Burt, Szigeti, Fejes – Nagy, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Pápa – Szabad, Majoross, Kreisz

HC 07 Detva: Petrík – Mar. Chovan, Betker, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Mat. Chovan – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Žilka – Král, Gašpar, Hodgson – Surový, Valent, Ľupták