Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Tipsport Liga

Lotyšský obranca Salija prestupuje z Martina do Nových Zámkov

Na snímke v bránke Mathieu Corbeil, Arturs Salija, Patrik Bačik (všetci Martin) a Tomáš Hričina, David Šoltés (všetci Košice) v šiestom zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipsport ligy medzi MHC Martin - HC Košice v Martine 27. marca 2017. Foto: TASR - Erika Ďurčová

V uplynulom ročníku odohral za Martin 46 duelov v základnej časti s bilanciou štyri góly, osem asistencií a 18 trestných minút.

Nové Zámky 19. júla (TASR) - Vedenie tipsportligového HC Nové Zámky podpísalo zmluvu na jednu sezónu s dvadsaťpäťročným lotyšským obrancom Artursom Salijom, ktorý minulú sezónu pôsobil v Martine. Informovala oficiálna stránka klubu.

V uplynulom ročníku odohral za Martin 46 duelov v základnej časti s bilanciou štyri góly, osem asistencií a 18 trestných minút. V jedenástich dueloch play off pridal jednu prihrávku. Predtým pôsobil v domácej lige, MHL, VHL, Kazachstane i Poľsku.

Lotyšsko reprezentoval v mládežníckych výberoch do 18 a 20 rokov, štyrikrát sa predstavil aj v seniorskom tíme.