Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Tipsport Liga

Zvolen podľahol Banskej Bystrici 2:3 po predĺžení

Na snímke zľava Luke Adam (Banská Bystrica) a Marek Hecl (Zvolen) počas zápasu 20. kola Tipos extraligy HKM Zvolen - HC '05 Banská Bystrica vo Zvolene 24. novembra 2023. Foto: TASR - Ján Krošlák

Derby napokon rozhodol v predĺžení pohotový Bíreš, ktorého našiel spoza bránky Bačík.

Zvolen 24. novembra (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen prehrali v Tipos extralige piaty duel v sérii. V piatkovom 20. kole podľahli doma Banskej Bystrici 2:3 po predĺžení. Tím spod Urpína s novým fínskym trénerom Raimom Helminenom prerušil päťzápasovú sériu prehier, víťazný gól strelil v 63. minúte Andrej Bíreš.

V prvej tretine dominovali domáci, ktorí sa ujali vedenia v šiestej minúte po strele C. Hultsa a teči Radovana Bondru. V prostrednom dejstve Bystričania pridali na aktivite a odmenou im bol vyrovnávajúci zásah Maceka šikovným bekhendom po natlačení sa pred bránku. Zvolenčania nevyužili dve presilovky za sebou, ale na začiatku tretej tretiny udreli Heclom po razantnej strele z kruhu nad ľadom. Lenže Bystričania znovu odpovedali, hrali viackrát presilovku a v poslednej piatej využil prihrávku Faitha pred bránkou voľný Petriska. Derby napokon rozhodol v predĺžení pohotový Bíreš, ktorého našiel spoza bránky Bačík.

TEL - 20. kolo:

HKM Zvolen – HC´ 05 Banská Bystrica 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 6. R. Bondra (C. Hults, M. Hults), 42. M. Hecl (Mudrák, Csányi) – 29. Macek (Bíreš), 47. Petriska (R. Faith), 63. Bíreš (Bačík, R. Faith). Rozhodovali: Baluška, M. Novák – M. Orolin, D. Konc ml., vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2879 divákov.

Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Mucha, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, M. Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Csányi, Šiška, Kolenič

Banská Bystrica: Krošelj – Hora, Bačík, Luža, Šenkeřík, Pavúk, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Petriska, Adam, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Plančár, Stránsky, Štrauch