< sekcia

Trenčín remizoval so Žilinou 2:2

Žilinčan Matej Jelič (vpravo) strieľa gól cez Trenčana Stanislava Lobotku v zápase 10. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - MŠK Žilina, 17. septembra 2014 v Trenčíne. FOTO TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín tak zostal nezdolaný a Žilina si udržala vedúcu pozíciu.

Trenčín 17. septembra (TASR) - Ešte pred úvodným výkopom domáci funkcionári ocenili gólmana Miloša Volešáka, ktorý pred dvoma týždňami prestúpil do Žiliny. Hostia spod Dubňa vstúpili do zápasu aktívne. Už v 3. min Maboukov center poslal tesne vedľa brány Jelič. O desať minút potiahol akciu po krídle Simon, na jeho prihrávku si však nikto nenabehol. V 16. min Mihalík oklamal Kleščíka. Jeho technickú strelu v poslednej chvíli tečovali brániaci hráči. Žilinčania boli v prvom polčase aktívnejší a prehrávali Trenčín jeho vlastnými zbraňami. Napriek tomu bol domáci tím ku gólu blízko v 27. min. - Jairo našiel v šestnástke Mišáka, no ten z ôsmich metrov trestuhodne prestrelil. Trest prišiel už o tri minúty. Jelič dostal loptu do behu a tvrdou strelou prekonal Šemrinca. O osem minút po rohovom kope poslal na Piačekovu hlavu presný center Mihalík a stopér Žiliny upravil na 0:2.

Po prestávke sa šošoni snažili kontrolovať hru. Domáci tréner siahol k dvojnásobnému striedaniu v 56. minúte a pomohlo to. O tri minúty Jairo poslal loptu na nohu Edmondovi a ten ju zavesil pod brvno. Trenčania následne ožili a boli chvíľku aktívnejší. Ich snahu však pribrzdila červená karta. V 68. min sa už rútil Jelič sám na Šemrinca, no v poslednej chvíli ho nedovolene pred šestnástkou zastavil Mondek. Následne sa tak Žilinčanom vytvoril väčší priestor na útočenie do otvorenej obrany. Všetky snahy lídra však dokázala obrana ustrážiť. V závere sa viac rozdávali kartové tresty a diskutovalo ako sa hral futbal. Trenčínu sa napokon v nadstavenom čase podarilo vyrovnať. Po chybe gólmana Volešáka poslal loptu do siete oblúčikom Edmond. Trenčín tak zostal nezdolaný a Žilina si udržala vedúcu pozíciu.

Martin Ševela, asistent trénera Trenčína: "Prvý polčas bol z našej strany nervózny. Boli sme ustráchaní a z minima šancí sme nedokázali trafiť priestor brány. Hostia využili z minima šancí maximum. Za druhý polčas musím hráčov pochváliť. Siahli si na dnom síl. Znížili sme, prišli sme o Mondeka. Potom sa ukázala psychická sila tímu. V každom súboji šli hráči naplno a silou vôle dokázali vyrovnať."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Zápas bol pre oko diváka výborný. Mužstvá ukázali nasadenie. Do stretnutia sme mali veľmi dobrý vstup. Boli sme dôrazní a súpera do ničoho nepustili. Po prestávke sme začali hazardovať so šancami a hrali sme tak, akoby sme sa báli víťazstva. Rozuzlenie priniesol nadstavený čas. Stalo sa, čo sa stalo. Zisk bodu je pre nás strata."

Fotogaléria zo zápasu:

Trenčín – Žilina 2:2 (0:2)

Góly: 59. a 90.+ Edmond - 30. Jelič, 38. Piaček. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Ramón, Hajradinovič, Kleščík, Simon - Jelič, Káčer, Škvarka, William, Paur, ČK: 68. Mondek, 3120 divákov

Trenčín: Šemrinec – Mondek, Ramón, Kleščík, Holúbek – Lobotka – Simon, Mišák (56. Lawrence), Hajradinovič, Guba (56. Edmond) – Jairo
Žilina: Volešák – Mabouka, Piaček Škriniar, Letič – Pečovský – Čmelík, Káčer (64. Paur), Škvarka, Mihalík (56. William) – Jelič (76. Hučko)