< sekcia

Víťazom Michalovce Cupu sa stali mladíci Realu Madrid

Snímka z finálového zápasu Real Madrid - CF Valencia na futbalovom turnaji dorastencov do sedemnásť rokov Michalovce Cup 2014 na štadióne MFK v Michalovciach 22. augusta 2014. Víťazom 5. ročníka Michalovce Cupu sa stali futbalisti Realu Madrid (na snímke). Foto: TASR/František Iván

Mládežníci bieleho baletu obhájili vlaňajšie prvenstvo, keď vo finále zdolali Valenciu 2:0.

Michalovce 22. augusta (TASR) - Víťazom 5. ročníka Michalovce Cupu sa stali futbalisti Realu Madrid. Mládežníci "bieleho baletu" obhájili vlaňajšie prvenstvo, keď vo finále zdolali Valenciu 2:0. Tretie miesto obsadili hráči FC Barcelona. Hráči domácich Michaloviec zdolali v súboji o 5. miesto Duklu Praha 3:2 po strelách zo značky pokutového kopu.

V úvode finálového zápasu dominovali skôr obrany a streleckých príležitostí bolo minimum. V 13. minúte diváci zatlieskali priamemu kopu v podaní Arnaiza, ktorý efektne zneškodnil brankár Realu Zapata. V 28. minúte sa vyznamenal na opačnej strane Hakimi, keď zblízka zmaril šancu Fuertesovi.

Hráči Realu Madrid v druhom polčase zvýšili dôraz a hralo sa častejšie na polovici Valencie. V 53. minúte zakončil rýchlu akciu "bieleho baletu" Alcantara - 1:0. Hráčov Realu tento gól upokojil a o pätnásť minút na to pridali druhý zásluhou Noguerasa. Mladíci Realu Madrid tak obhájili vlaňajší triumf na Michalovce Cupe.

Hlas po zápase:

Marek Zahorčák, organizátor turnaja: "Myslím si, že sme opäť posunuli úroveň turnaja o krok vyššie. Mierne nám ho vo štvrtok znepríjemnilo počasie, ale ďakujem ľuďom, ktorí sa pripravili ihrisko tak, aby vyvrcholenie bolo dôstojné. Videli sme špičkový futbal, aký na Slovensku nevídame. Mladí chlapci ukázali veľký potenciál a o mnohých z nich určite budeme v budúcnosti počuť."

Michalovce Cup, výsledky:
Zápas o 5. miesto:

MFK Zemplín Michalovce - Dukla Praha (ČR) 2:2 (2:1), na strely zo značky pok. kopu 3:2
28. Kolesár (11 m), 39. Garček (vl.) - 18. Garček, 58. Kocourek

Zápas o 3. miesto:
FC Barcelona (Špan.) - Legia Varšava (Poľ.) 4:1 (2:0)
3. Halilovic, 21. Tur, 60. Aleňa, 78. Perez – 42. Wiszorowski

Finále:
Real Madrid CF - Valencia CF 2:0 (0:0)
53. Alcantara, 69. Nogueras
Rozhodovali: Glova - Ádám, Špivák

Konečné poradie Michaloce Cupu 2014:
1. Real Madrid CF, 2. Valencia CF, 3. FC Barcelona, 4. Legia Varšava, 5. MFK Zemplín Michalovce, 6. Dukla Praha

Najlepší hráč: Charles Aleňa (FC Barcelona), najlepší strelec: Alvaro Alcantara (Real Madrid) 3 góly, najlepší brankár: José Javier Calvo (Real Madrid)