< sekcia

Real vyučoval v Liverpoole, Juventus prehral na pôde Olympiakosu

Hráč Realu James Rodriguez a hráč Liverpoolu Joe Allen počas zápasu Ligy majstrov skupiny B FC Liverpool - Real Madrid v Liverpoole 22. októbra 2014. Foto: TASR/AP

Borussia Dortmund potvrdila pozíciu lídra D-skupiny jednoznačným víťazstvom 4:0 na horúcej pôde Galatasarayu v Istanbule.

Bratislava 22. októbra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid vyhrali v stredajšom šlágri B-skupiny Ligy majstrov na ihrisku FC Liverpool suverénne 3:0 a s plným počtom bodov sú po treťom kole jasným lídrom B-skupiny. Za domácich odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Martin Škrtel.

Biely balet rozhodol už v prvom polčase

Real o všetkom rozhodol už v prvom polčase, v ktorom zo štyroch striel do priestoru bránky skóroval až trikrát. Po svižnom úvode sa na štadióne Anfield ujal obhajca trofeje vedenia v polovici prvého polčasu, keď James Rodriguez kolmo vysunul Cristiana Ronalda a ten tiesnený Škrtelom otvoril skóre. Po polhodine hry Toni Kroos centrom z ľavej strany na vzdialenejšiu žrď našiel hlavu Karima Benzemu, ktorý oblúčikom zvýšil na 2:0 pre Real. Ten istý hráč zavŕšil demontáž defenzívy "The Reds" ďalším gólom v 41. minúte. Za domácich odpovedal Philippe Coutinho iba strelou do žrde a hostia si už po prestávke pohodlný náskok ustrážili. V druhom dueli skupiny Bazilej neustál vyše 70-minútové oslabenie vonku s Ludogorcom Razgrad, rozhodujúci gól na 0:1 inkasoval až v nadstavenom čase.

Stará dáma zaostáva za očakávaniami

Problémy má v A-skupine Juventus Turín, ktorý si do tabuľky pripísal už druhú prehru a figuruje na nepostupovej priečke. Taliansky šampión vyšiel tentoraz naprázdno na štadióne Olympiakosu Pireus. Domáci rozhodli o cennom triumfe 1:0 už v prvom polčase, keď vydarenú kombináciu zakončil v 35. minúte pohotovou strelou ľavačkou zo šestnástich metrov macedónsky rodák so švajčiarskym pasom Pajtim Kasami. Grécky tím má na konte šesť bodov rovnako ako Atletico Madrid, ktoré si podľa očakávania doma poradilo s Malmö 5:0. Favorizovaný finalista uplynulého ročníka odklial defenzívu Škandinávcov až v druhom polčase, postupne sa presadili Koke, Mario Mandžukič, Antoine Griezmann, Diego Godin a Alessio Cerci.

Prvý bod má vo vrecu Benfica

Na čelo C-skupiny sa vyhupol Bayer Leverkusen. Bundesligista si pripísal na vlastnom štadióne víťazstvo 2:0 nad Zenitom Petrohrad, zlomové momenty duelu prišli po hodine hry. Najskôr sa do streleckej listiny zapísal vydarenou strelou spoza šestnástky Giulio Donati, o päť minút neskôr pridal druhý gól hlavou po priamom kope Kyriakos Papadopoulos. Prvý bod má vo vrecku Benfica Lisabon, uchmatla ho v Monaku domácim "kniežatám" po bezgólovej remíze.

Borussia potvrdila pozíciu lídra

Borussia Dortmund potvrdila pozíciu lídra D-skupiny jednoznačným víťazstvom 4:0 na horúcej pôde Galatasarayu v Istanbule. Hostia šokovali tribúny už v úvodnej dvadsaťminútovke po dvoch zásahoch Pierra-Emericka Aubameyanga. Ten najskôr pretavil na gól rýchly brejk a ideálnu prihrávku od Marca Reusa, v druhom prípade sa presadil halfvolejom po centri od Lukasza Piszczeka. Tretí gól pridal ďalekonosnou strelou Reus a štvrtý v závere Adrian Ramos. Na druhej postupovej priečke za Dortmundom je Arsenal Londýn, ktorý vydrel výhru v Bruseli nad Anderlechtom až v samotnom závere. Domácich síce poslal do vedenia v 71. minúte hlavičkou z deviatich metrov legionár z Hondurasu Andy Najar, ale prekvapenie odvrátili gólmi v 89. a 91. minúte Kieran Gibbs a Lukas Podolski.

LM 2014/2015 - 3. kolo skupinovej fázy, sumáre:

A-skupina:

Atletico Madrid - Malmö FF 5:0 (0:0)

Góly: 48. Koke, 61. Mandžukič, 63. Griezmann, 88. Godin, 90.+3 Cerci. Rozhodoval: Jug (Slovin.)

Olympiakos Pireus - Juventus Turín 1:0 (1:0)

Gól: 36. Kasami. Rozhodoval: Mažič (Srb.)

FC Liverpool - Real Madrid 0:3 (0:3)

Góly: 30. a 41. Benzema, 23. Ronaldo. Rozhodoval: Rizzoli (Tal.)

/Škrtel za domácich

Ludogorec Razgrad - FC Bazilej 1:0 (0:0)

Gól: 90.+2 Minev. Rozhodoval: Aytekin (Nem.), ČK: 18. Serey Die (Bazilej)

AS Monaco - Benfica Lisabon 0:0

Rozhodoval: Marciniak (Poľ.), ČK: 76. Lisandro Lopez (Benfica)

Bayer Leverkusen - Zenit Petrohrad 2:0 (0:0)

Góly: 58. Donati, 63. Papadopoulos. Rozhodoval: Kuipers (Hol.), ČK. 79. Wendell (Leverkusen)