VIDEO: V Cíferi prvýkrát výšivkárky súťažia o cenu Márie Hollósy

Sú tu rôzne techniky, pričom porota pri hodnotení berie do úvahy ťažkosť práce, dokonalosť prevedenia, originalitu témy či farebnosť.

Pri Šoporni sa vo štvrtok zrazilo 11 áut, nikto sa nezranil

Reťazová nehoda spôsobila niekoľkokilometrové kolóny.

Ducové: Turisti považovali lebku z hrobu za kameň na chodníku

Tvarom kameňa sa dlhodobo nikto nezaoberal. Až turistovi Štefanovi Kubovčíkovi z Hubiny prišlo divné, že je taký pravidelný a má švy. Upozornil preto Krajský pamiatkový úrad Trnava.

Nemocnica v Galante má nové očné oddelenie

Z 2000 vykonaných operácií od apríla minulého roku lekári v Galante operovali zväčša sivý zákal a asi 200 pacientom (čo je zhruba 400 operácií) implantovali takzvané prémiové šošovky.

Druhá prenáška v Trnave bude venovaná Figaru a Coburgovým závodom

Architekt Miroslav Beňák bude k témam prednášať v stredu 15. novembra v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej ulici o 19. hodine.

Motýle v hlohoveckom múzeu pripomenú leto

Na návštevníkov čakajú elegantné vidlochvosty, pestrofarebné babôčky i dúhovci, ktorí menia farbu v závislosti od toho, pod akým uhlom sa na nich dívame.

POZOR NA VÝLUKU: Bude na úseku Križovany nad Dudváhom – Sereď

Cestujúcich prepraví náhradná autobusová doprava.

Trnavčania môžu navrhnúť, kto bude nasledovať Koniarka či Adamca

Návrhy jednotlivcov alebo zoskupení na Cenu mesta Trnava možno doručiť na mestský úrad do konca roka 2017, tlačivá sú k dispozícii aj na webovej stránke mesta.

Hlohovecká hvezdáreň pozýva na pozorovanie oblohy

K dispozícii pre záujemcov bude výkonný refraktor 180/2600. Na popoludnie planetárium pripravilo dve podujatia aj pre menších návštevníkov.

Festival slobody chce priblížiť mladým ľuďom obdobie neslobody

Podujatia sa budú konať na viacerých miestach v centre Trnavy, kde sa schádza generácia stredoškolákov a vysokoškolákov.

Veriaci si pripomenuli výročie smrti arcibiskupa Júliusa Gábriša

Veľkou mierou sa zaslúžil o to, že v roku 1977 bola zriadená slovenská cirkevná provincia s metropolitným sídlom v Trnave.

Sobotný večer v Trnave bude patriť festivalu Blues Moods

Medzi účinkujúcimi je Peter Lipa, britský gitarista Justin Lavash, slovenskí Blues Rules, Raphael Wressnig & Soul Gift Band z Rakúska.

Trnavskí colníci zlikvidovali napodobeniny hračiek a textilu

Zadržaný tovar nebolo možné využiť na charitatívne účely. Falzifikáty totiž pochádzali z nelegálnych zdrojov a vyrobili ich anonymné subjekty.

Ustanovujúce zasadnutie nového zastupiteľstva TTSK bude 4. decembra

Na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja bol v sobotňajších (4.11.) voľbách zvolený Jozef Viskupič. Po 12 rokoch vystrieda v úrade Tibora Mikuša.

Na Trnavskej univerzite hovoria o civilizačných chorobách

Odborné prednášky sa budú venovať duševným ochoreniam, konkrétne syndrómu týranej osoby alebo aj depresii ako fenoménu modernej doby.

V Trnave sa uskutočnilo spomienkové podujatie na obete komunizmu

Podujatie začalo bohoslužbou, odzneli aj dve svedectvá o osudoch ľudí, ktorým do života zasiahla totalita. Spomienka sa bude konať aj v ďalších slovenských mestách.

,aktualizované 

Štart Trnavského Rádia je naplánovaný na 17. novembra

Dostupné bude pre poslucháčov v Trnave a okolí, zameria sa na všetky vekové kategórie, primárne však na kategóriu aktívnych tridsiatnikov.

NOS NA DROGY: Colnícky pes Zoro vyňuchal v dvoch autách marihuanu

V batožinovom priestore objavil plastový mech so zvyškami rastlinnej sušiny a u predného spolujazdca označil príručnú tašku.

,aktualizované 

Zomrel dramaturg, scenárista a režisér Mikuláš Fehér

Mikuláš Fehér sa venoval najmä tvorbe pre deti. Je autorom hier a dramatizácií pre rozhlas. Keď sa v Trnave zakladalo v roku 1974 Divadlo pre deti a mládež, stal sa jeho prvým dramaturgom a režisérom.

TRNAVA ONLINE: Mikuša na poste predsedu kraja vystrieda Viskupič

Sledujte spolu s nami všetko, čo sa počas volebného dňa a po ňom deje v Trnavskom kraji.

,aktualizované