UNESCO a veda

Prvou astronautkou Nemecka bude pilotka alebo meteorologička

TASR, 19. apríla 2017 20:07

Prvá Nemka, ktorá sa stane účastníčkou vedeckej vesmírnej misie na medzinárodnú stanicu ISS zo spolkovej republiky, vzíde z dvojice tridsiatničiek Nicola Baumannová - Insa Thieleová-Eichová.

Kandidátky na prvú nemeckú astronautku: zľava Insa Thieleová-Eichová a Nicola Baumannová. Foto: TASR AP
Berlín 19. apríla (TASR) - Prvá Nemka, ktorá sa ešte do roku 2020 stane účastníčkou vedeckej vesmírnej misie na medzinárodnú stanicu ISS zo spolkovej republiky, vzíde z dvojice tridsiatničiek Nicola Baumannová - Insa Thieleová-Eichová.

Mená finalistiek viac ako rok trvajúceho výberového konania zverejnili dnes. Pôvodne sa do neho prihlásilo 408 uchádzačiek, ich okruh sa postupne zredukoval na 90, 30 a napokon šesť. Lekárske testy, ktoré predchádzali zúženiu okruhu uchádzačiek zo šiestich na dve, absolvovali aj ďalšie štyri uchádzačky, a to dve inžinierky, vesmírna technička a astrofyzička, vyplýva z informácií internetového vydania magazínu Der Spiegel.

Najlepšie však medzinárodné kritériá splnila dvojica vybraných.

Obe finalistky, pilotka bojového lietadla z Kolína nad Rýnom i meteorologička z Bonnu, absolvujú teraz odborný výcvik.

Asi rok pred štartom sa rozhodne o tom, ktorá z nich sa po 11 nemeckých mužoch vydá ako prvá žena zo spolkovej republiky do vesmíru a ktorá jej bude robiť "iba" náhradníčku.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 9:10

V Bratislave štartuje festival vedeckých filmov
Priaznivci vedy a vedecko-populárnych filmov sa tak môžu aj vďaka nemu dozvedieť, v čom veda môže zabezpečiť priaznivejšiu budúcnosť v jednotlivých oblastiach života.

sk
26. mája 2017 21:55

Cambridgeská univerzita bude skúmať význam hier vo vzdelávaní
Odborník na duševné zdravie detí Paul Ramchandani povedie Centrum pre výskum hry vo vzdelávaní, rozvoji a učení, ktoré zriadila Nadácia LEGO a udelila naň grant štyri milióny libier.

sk
26. mája 2017 16:46

V pondelok sa začína Festival vedeckých filmov 2017
Mottom 4. ročníka Festivalu vedeckých filmov je Veda pre budúcnosť a organizuje ho Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky pri CVTI SR.

sk

Najčítanejšie

Všetko o MS 2017


Tabuľky


Vizitky


Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac