< sekcia Video

Na snímke tréner Slovenska Ivan Rudež dáva hráčom pokyny počas predkvalifikačného basketbalového zápasu mužov na MS 2019 A-skupiny Slovensko - Arménsko 12. augusta 2017 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann Foto: FOTO TASR - Martin Baumann

Najlepším strelcom tímu trénera Ivana Rudeža bol s 23 bodmi Michal Baťka. Ďalší zápas slovenského výberu je na programe v stredu 16. augusta.

Bratislava 13. augusta (TASR) - Slovenská mužská basketbalová reprezentácia prehrala v sobotu v stretnutí A-skupiny predkvalifikácie majstrovstiev sveta 2019 v Bratislave s Arménskom 78:92. Najlepším strelcom tímu trénera Ivana Rudeža bol s 23 bodmi Michal Baťka. Ďalší zápas slovenského výberu je na programe v stredu 16. augusta o 18.00, súperom bude v bratislavskej Hant aréne reprezentácia Bosna a Hercegoviny.

predkvalifikácia MS 2019 - A-skupina:

Slovensko - Arménsko 78:92 (33:46)

zostavy a body:

Slovensko: Baťka 23, Ihring 15, Jones 8, Baldovský a Rančík po 2 (Krajčovič 13, Sedmák 8, Musil 7, Bachan, Fusek, Hlivák a Žiak 0)

Arménsko: Boatright 22, Hess a Fischer po 16, Mkrtychjan 15, Amirčanov 3 (Chrabascz a Tavakaljan po 7, Tatevosjan 4, Yanku 2, Čivičjan a Kochinjan 0)

TH: 27/25 - 26/20, fauly: 26 - 27, trojky: 7 - 10, rozhodovali: Cmikiewicz (Poľ.), Vitkauskas (Lit.), Larsen (Dán.), 700 divákov.

štvrtiny: 22:21, 11:25, 23:23, 22:23

Prvá štvrtina zápasu medzi Slovenskom a Arménskom priniesla vyrovnaný basketbal. Zverencom trénera Ivana Rudeža sa darilo presadzovať z diaľky, hostia ťažili hlavne z priestora pod košom. V koncovke však boli o čosi efektívnejší domáci, prvú 10-minútovku vyhrali najtesnejším možným rozdielom 22:21. Slovákom ušla druhá perióda, zbytočnými chybami dovolili Arménsku dostať sa do bodového trháku. Hostia napokon vyhrávali po dvadsiatich minútach zápasu 46:33.

Po prestávke chceli Slováci zvrátiť negatívny vývoj zápasu, ale hneď v úvode inkasovali jedenásť bodov za sebou. Po tomto úseku sa domáci basketbalisti ako tak pozviechali, Arménsko však už malo komfortný náskok. V záverečnej štvrtine už bolo o víťazovi zápasu rozhodnuté, Slovákom sa podarilo aspoň skorigovať stav duelu na konečných 78:92.

hlasy po zápase:

Ivan Rudež, tréner SR: "Bol to jeden tvrdý zápas proti nepríjemnému súperovi. Mali ste možnosť vidieť možno momentálne najlepšieho európskeho rozohrávača Boatrighta, bol veľký problém ubrániť ho jeden na jedného. Nie som spokojný so vstupom do zápasu, boli sme na začiatku mäkkí, dovolili sme ľahké prieniky a útočné doskoky. Keď sa dala dokopy ich individuálna kvalita a naša mäkká obrana na začiatku, tak mohlo ich sebavedomie rásť. Výsledkom toho bolo konečné skóre na tabuli."

Michal Baťka, pivot SR: "Veľa inkasovaných bodov, dovolili sme štyrom hráčom dať viac ako 15 bodov, čo im umožnilo utrhnúť sa trochu od nás. Začiatok zápasu bol dobrý, pokračovali sme v tom, čo sme hrali proti Švédsku. Potom však prišiel blok, začali sa viac presadzovať a urobili si náskok. V začiatku druhého polčasu sme sa to snažili trochu zachytiť, ale opäť sa im podarilo odskočiť. Stálo nás to veľa energie, ale nedotiahli sme sa."