< sekcia SEKCIA: Vražda novinára J. Kuciaka

Polícia:Medializácia informácií komplikuje vyšetrovanie vraždy Kuciaka

Na archívnej snímke policajné auto a policajná páska v obci Veľká Mača pri Galante, kde polícia krátko pred polnocou našla v rodinnom dome zastreleného novinára a jeho priateľku v pondelok 26. februára. Foto: TASR Lukáš Grinaj

Polícia preto opätovne žiada médiá, aby zvažovali každé ďalšie publikovanie informácií z priebehu vyšetrovania.

Bratislava 23. októbra (TASR) - Zverejňovanie informácií ohľadom vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sťažujú a komplikujú prácu policajného tímu. Či už ide o "pravdivé, polopravdivé, nepravdivé alebo dezinformačné informácie", majú vplyv aj na výpovede svedkov. Informovala o tom polícia v utorok na sociálnej sieti."V našom vyšetrovacom tíme máme zavedené také kontrolné mechanizmy, podľa ktorých sme presvedčení, že zdrojom týchto informácií nie je Policajný zbor," povedal riaditeľ národnej protizločineckej jednotky NAKA Branislav Zurian.

Aj napriek žiadostiam Generálnej prokuratúry SR podľa polície medializácia takýchto informácií pokračuje a naďalej sťažuje vyšetrovanie. Polícia preto opätovne žiada médiá, aby zvažovali každé ďalšie publikovanie informácií z priebehu vyšetrovania. "Taktiež týmto vyjadrením nepotvrdzujeme a nevyvraciame pravdivosť akýchkoľvek publikovaných informácií v médiách," doplnila.

Polícia upozornila, že ak sa ukončenie prípadu oddiali o niekoľko mesiacov, alebo sa úplne zmarí, verejnosť bude odsudzovať len prácu polície. "Neuvedomujúc si, že veľký podiel na tom mali zverejnené informácie v médiách, ktoré nepomáhali, ale ubližovali," doplnili policajti.