< sekcia

Minister Draxler stopol doktorandské štúdium v Sládkovičove

Vysoká škola v Sládkovičove, dnes už Danubius, archívne foto Foto: vssladkovicovo.sk

Vysoká škola totiž nepodala v stanovenom čase správu o výsledku prijatých opatrení na odstránenie nedostatkov.

Bratislava 21. septembra (TASR) - O akreditáciu príde v najbližších dňoch ďalší študijný program. Na Vysokej škole Danubius v Sládkovičove končí študijný program tretieho stupňa obchodné a finančné právo. Rozhodol o tom minister školstva Juraj Draxler.

Dôvodom ukončenia študijného programu bolo podľa ministerstva to, že vysoká škola nepodala v stanovenom čase, t.j. do jedného roka, správu o výsledku prijatých opatrení na odstránenie nedostatkov. Škola mala totiž akreditáciu doktorandského študijného programu obchodné a finančné právo pozastavenú od júla 2014.

"Môžem povedať, že ministerstvo pripravuje návrhy na sprísnenie akreditačného procesu a vôbec kontroly kvality vysokoškolského vzdelania. Kým sa pretavia do legislatívneho rámca, budeme naplno využívať možnosti, ktoré nám už dnes zákon dáva," uviedol Draxler. Keďže škola už žiadne ďalšie doktorandské programy nemá, bude ponúkať len študijné programy na bakalárskej a magisterskej úrovni.

Vysoká škola je teraz povinná zabezpečiť pre existujúcich študentov na tomto študijnom programe možnosť pokračovať v doktorandskom štúdiu v odbore, ktorý je totožný s pôvodným alebo ktorý je čo najbližší pôvodnému. Ak to nie je možné, vysoká škola je povinná v spolupráci s ministerstvom hľadať takéto možnosti na iných vysokých školách.

Ministerstvo školstva taktiež informuje, že problém má aj Vysoká škola Goethe Uni Bratislava. Na konci augusta jej totiž vypršali práva na akreditované študijné programy mediálna a marketingová komunikácia a cestovný ruch - kúpeľníctvo a hotelierstvo v dennej a externej forme štúdia. "Predmetná vysoká škola však momentálne deklaruje na svojej internetovej stránke možnosť podania si prihlášok na štúdium na akademický rok 2015/2016. Ministerstvo preto upozorňuje, že škola nemá v súčasnej dobe akreditovaný žiaden program," zdôraznila hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová. Šéf rezortu školstva podľa jej slov môže navrhnúť vláde, aby škole odňala štátny súhlas. Bez neho by škola zanikla.

Draxler okrem týchto prípadov pozastavil začiatkom mája práva aj Paneurópskej vysokej škole v Bratislave. Konkrétne právo udeľovať absolventom študijného programu právo akademický titul v dennej aj v externej forme štúdia. Škola napadla toto rozhodnutie na súde.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.