< sekcia Atletika

Ibargüenová a Kipchoge najlepšími atlétmi za rok 2018

Na snímke Caterine Ibargüenová. Foto: TASR AP

Tridsaťštyriročná Ibargüenová na Hrách Strednej Ameriky a Karibiku získala zlaté medaily v skoku do diaľky aj trojskoku.

Monte Carlo 4. decembra (TASR) - Kolumbijčanka Caterina Ibargüenová a Keňan Eliud Kipchoge získali ocenenie pre najlepších atlétov roka 2018 v ankete Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF). Jej slávnostné vyhlásenie spojené s tradičným galavečerom sa uskutočnilo v utorok v Monte Carle.

Tridsaťštyriročná Ibargüenová na Hrách Strednej Ameriky a Karibiku získala zlaté medaily v skoku do diaľky aj trojskoku. Vo finálovom vyvrcholení Diamantovej ligy v Bruseli zaknihovala skokanská špecialistka v týchto disciplínach víťazné double. Kipchoge vyhral Berlínsky maratón a časom 2:01:39 h stanovil novú hodnotu svetového rekordu. Predošlý zápis prekonal o 78 sekúnd.