< sekcia Atletika

LIGA MAJSTROV: Nitra so zahanbujúcim debaklom. S Libercom prehrala 0:9

Branko Radivojevič, Ján Lašák a Radim Šimek z Liberca v zápase 2. ročníka Ligy majstrov v hokeji medzi HK Nitra (Slovensko) - HK Liberec (Česká republika) v Nitre 29. augusta 2015. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Hosťom vyšla najmä úvodných pätnásť minútu, počas ktorých nasúkali súperovi päť gólov.

Nitra 29. augusta (TASR) - Hokejisti HK Nitra utrpeli v sobotňajšom zápase Ligy majstrov zahanbujúci debakel pred vlastnými divákmi od českého Bíli Tygři Liberec 0:9. Hosťom vyšla najmä úvodných pätnásť minútu, počas ktorých nasúkali súperovi päť gólov. Do streleckej listiny sa zapísal aj slovenský útočník Martin Bakoš, ktorému na gól prihral krajan Branko Radivojevič.

Nitrania tak majú po troch zápasoch na konte iba jediný bod a skóre 4:16. Najbližšie sa predstavia na budúci týždeň v Liberci.

Úvodný uragán

Pod Zoborom sa predstavil zakladajúci člen Champions Hockey League z Liberca a začal viac ako dobre, keď už v 6. minúte vyhrával 4:0. Do streleckej listiny sa v rozpätí 119 sekúnd zapísali Výtisk, Vampola, Bakoš a Jelínek, v 15. min stanovil stav po prvej tretine Bulír - 0:5.

Aj v druhej časti hry mali domáci hráči po štvrtkovom stretnutí vo Švédsku ťažké nohy a hostia pokračovali vo svojej rýchlej hre. Ďalšie dva góly libereckého celku pridali Lakatoš a Valský - 0:7.

V tretej tretine pokračovalo stretnutie znovu v svižnom tempe so snahou domáceho celku streliť aspoň čestný gól, no nepodarilo sa, naopak, hostia gólmi Valského a Krenželoka stanovili výsledok na konečných 0:9.

HK Nitra - Bíli Tygři Liberec 0:9 (0:5, 0:2, 0:2)
4. Výtisk (Valský), 5. Vampola, 6. Bakoš (Radivojevič), 6. Jelínek (Krenželok), 15. Bulíř (Jelínek, Šimek), 23. Lakatoš (Stránský, Vlach), 31. Valský (Krenželok), 50. Valský (Krenželok), 59. Krenželok (Valský). Rozhodovali: Šír, Baluška - Korba, Rovenský, vylúčení: 5:4, navyše: Bajtek 5+DKZ za hrubosť a zhodenie rukavíc - Kajínek 5+DKZ za hrubosť a zhodenie rukavíc, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, 2215 divákov

Antonín Savjaňa, tréner Nitry: "Boli sme vo všetkých činnostiach pomalší a pri ťažkom pohybe sa nedá vzdorovať takému celku ako je Liberec."

Filip Pešan, tréner Liberca: "Stretnutie bolo pre oba celky ťažké, čo sa týka podmienok, sme radi, že nám na začiatku padli štyri góly. Domáci mali úžasných divákov, napriek nepriaznivému stavu celý zápas povzbudzovali."

XXXX

Hokejová Liga majstrov pokračovala v sobotu ďalšími zápasmi v skupinách. Peter Cehlárik svojím gólom v 22. minúte zápasu medzi Luleou a Fribourgom stanovil konečný výsledok na 4:2 pre Luleu. Cehlárik si okrem toho pripísal aj asistenciu pri góle Harjua.

C-skupina:

HV 71 - Sonderjyske 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
8. Onerud, 21. Abbott, 22. Campoli, 32. Campoli, 36. Brithen, 42. Melin, 51. Brithen – 53. Spelling

F-skupina:

Espoo Blues - Grenoble 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
25. Hirschovits, 34. Poukkula, 43. Lahtinen, 47. Talaja - 15. Tartari, 51. Harty

G-skupina:

Düsseldorf EG - TPS Turku 4:5 (0:2, 3:2, 1:1)
27. Daschner, 31. Turnbull, 35. Lewandowski, 55. Milley - 3. Tallinder, 5. Vainiola, 37. Vahatalo, 38. Tallinder, 60. Tikkanen

K-skupina:

Lulea HF - Fribourg-Gottéron 4:2 (3:2, 1:0, 0:0)
3. Lagace, 4. Harju (Mikkelson, CEHLÁRIK), 15. Micflikier, 22. CEHLÁRIK – 12. Pouliot, 20. Gardner

P-skupina:

Eisbären Berlín - Rapaces de Gap 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
9. Pohl, 12. Olver, 13. Baxmann, 18. Gervais, 29. Kuji, 41. Gervais – 43. Richter
.

Marek Slovák z Nitry (vľavo) a Dominik Lakatoš z Liberca v zápase 2. ročníka Ligy majstrov v hokeji medzi HK Nitra (Slovensko) - HK Liberec (Česká republika) v Nitre 29. augusta 2015

Druhý gól Liberca, v bránke Michal Valent z Nitry v zápase 2. ročníka Ligy majstrov v hokeji medzi HK Nitra (Slovensko) - HK Liberec (Česká republika) v Nitre 29. augusta 2015.

Branko Radivojevič z Liberca (vľavo) a brankár Nitry Michal Valent v zápase 2. ročníka Ligy majstrov v hokeji medzi HK Nitra (Slovensko) - HK Liberec (Česká republika) v Nitre 29. augusta 2015.

Michal Novák z Nitry (vľavo) a Jakub Valský z Liberca v zápase 2. ročníka Ligy majstrov v hokeji medzi HK Nitra (Slovensko) - HK Liberec (Česká republika) v Nitre 29. augusta 2015.

Branislav Mezei z Nitry (vľavo) a Jakub Valský z Liberca v zápase 2. ročníka Ligy majstrov v hokeji medzi HK Nitra (Slovensko) - HK Liberec (Česká republika) v Nitre 29. augusta 2015.

Radosť hráčov Liberca po góle v zápase 2. ročníka Ligy majstrov v hokeji medzi HK Nitra (Slovensko) - HK Liberec (Česká republika) v Nitre 29. augusta 2015.