< sekcia Atletika

Dvojnásobný olympijský šampión Thorkildsen ukončil kariéru

Na archívnej snímke Nór Andreas Thorkildsen sa teší z víťazstva v hode oštepom na atletických majstrovstvách Európy v Barcelone 31. júla 2010. Foto: TASR/AP

Podľa Nórskej atletickej federácie mu definitívne stop vystavila neúspešná rekonvalescencia po operácii bedrového kĺbu z roku 2014.

Oslo 11. mája (TASR) - Nórsky dvojnásobný olympijský šampión v hode oštepom Andreas Thorkildsen ukončil športovú kariéru. Informovala agentúra DPA.

O tomto rozhodnutí informoval na sociálnej sieti a poďakoval sa všetkým, ktorí mu "počas fantastickej kariéry pomáhali".
Podľa Nórskej atletickej federácie mu definitívne stop vystavila neúspešná rekonvalescencia po operácii bedrového kĺbu z roku 2014.

Tridsaťštyriročný Thorkildsen vyhral OH 2004 v Aténach a o štyri roky v Pekingu triumf obhájil ešte stále platným olympijským rekordom 90,57 metra. V roku 2009 získal titul majstra sveta, v rokoch 2006 a 2010 titul majstra Európy. Je prvým oštepárom, ktorý súčasne držal tituly úradujúceho olympijského šampióna a majstra sveta aj Európy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

\r\n
\r\nPodľa Nórskej atletickej federácie mu definitívne stop vystavila neúspešná rekonvalescencia po operácii bedrového kĺbu z roku 2014.
\r\n
\r\nTridsaťštyriročný Thorkildsen vyhral OH 2004 v Aténach a o štyri roky v Pekingu triumf obhájil ešte stále platným olympijským rekordom 90,57 metra. V roku 2009 získal titul majstra sveta, v rokoch 2006 a 2010 titul majstra Európy. Je prvým oštepárom, ktorý súčasne držal tituly úradujúceho olympijského šampióna a majstra sveta aj Európy.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Podľa Nórskej atletickej federácie mu definitívne stop vystavila neúspešná rekonvalescencia po operácii bedrového kĺbu z roku 2014."}