Atletika

Štvrtkový ceremoniál ME v atletike bol odložený pre zlé počasie

Odložiť sa muselo podujatie Európskej míle na Breitscheidplatzi, o deň neskôr odložili aj medailový ceremoniál.

Na Medzinárodnom maratóne mieru sa opäť predstaví aj Matej Tóth

Počas maratónskeho víkendu sa predstaví nielen na trati, ale v rámci programu Vybehaj to s Matejom absolvuje aj priateľské stretnutie so záujemcami spojené s prechádzkou.

Litovec Gudžius zlatý v disku, v desaťboji Nemec Abele

Stahl, Gudžius i Robert Harting po tom, čo v kvalifikácii vypadli velikáni Nemec Christoph Harting a Piotr Malachowski bez platného pokusu, sa považovali vo finále disku za favoritov na medaily.

ME: Volko zo semifinále dvojstovky nepostúpil

Ján Volko si na šampionáte viac trúfal na dvojstovke ako na polovičnej trati.,aktualizované

Napriek nesmiernej horúčave a dlhej súťažnej prestávke už absolvoval fyzicky ťažšie päťdesiatky, utorňajšia dala zabrať najmä z psychickej stránky.

ME: Varga má formu na medailu, po prvý raz v akcii aj štafeta

Varga bude chcieť potvrdiť stúpajúcu formu z uplynulého obdobia. Aktuálny majster Európy v šprinte podal dobrý výkon aj cez víkend v Nemecku, kde absolvoval preteky zaradené do Bundesligy.

ZÁZNAM: Brífing vicemajstra Európy Mateja Tótha

Pozrite si záznam.,aktualizované

Šimon Bujna skončil na ME v dvojstovke už v rozbehu

Postupový kľúč do semifinále, v ktorom pobeží večer (20.15) už aj nasadený Ján Volko, bol traja najlepší plus dvaja s časom.,aktualizované

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Keňan Nicholas Bett zahynul pri dopravnej nehode

Dvadsaťosemročný svetový šampión z roku 2015 prišiel o život vo vysokohorskej tréningovej oblasti na západe Kene.

Kladivár Lomnický na ME 11., šprintér Volko bez finále

V dvanástke finalistov mal Lomnický hodený v tejto sezóne siedmy najlepší výkon (77,00), no nič si z toho nerobil. ,aktualizované

Maratónec Kalalei z Kene mal pozitívny test na EPO

24-ročný vytrvalec má až do ukončenia disciplinárneho konania pozastavenú činnosť.

Strieborný Tóth a jeho vďačnosť: Impulz možno aj z neba

V horúcom počasí si užili chodci peklo, do cieľa ich došlo s rôznym stavom tela, aj na pokraji zrútenia 26, vzdalo sa deväť, jedného diskvalifikovali.

TRÚFA SI: Bolta skúška futbalový Coast Mariners. On túži po zmluve

Osemnásobný olympijský víťaz a svetový rekordér v šprinte na 100 aj 200 metrov by sa v prípade úspešného zvládnutia skúšky mohol predstaviť v tamojšej najvyššej súťaži A-League.

FOTO a VIDEO: FANTÁZIA: Matej Tóth sa stal vicemajstrom Európy

Zlato vybojoval Ukrajinec Zakalnyckyj, tretí skončil Bielorus Dziubin.,aktualizované

ME v atletike: V rozbehoch na 400 m prek. stop pre Ledeckú

Ledecká štartovala v 1. rozbehu a postupový kľúč jej veľa šancí na postup nedával.,aktualizované

ATLETIKA-ME: V rozbehoch na 400 m prek. Kučera druhý, je v semifinále

Kučera sa v 2. rozbehu na 400 m prek. pokúsil splniť postupovú normu 2+5. Finišovať na prvom a druhom mieste bola jedna z možností ako postúpiť do utorkového semifinále.,aktualizované

Na atletických ME postúpil Volko z rozbehu priamo do semifinále

Volko nastúpil už v prvom rozbehu a finišoval na 2. mieste časom 10,32. Pred ním skončil jedine úradujúci majster Európy Holanďan Churandy Martina s 10,24.

Favorit na zlato z ME chodec Matej Tóth: Chcem urobiť ľuďom radosť

Do úlohy najväčšieho favorita na zlato ho predurčili viaceré fakty.

ME: Euróspka plavecká liga skorigovala rekord Peatyho o 10 stotín

Peaty pôvodne dosiahol čas rovných 57 sekúnd, čo znamenalo prekonanie jeho vlastného historického maxima z OH 2016 v Rio de Janeiro o 13 sekúnd.