Zahraničie

V Afganistane padol ďalší český vojak

Rodiny vojakov boli informované. K dispozícii majú vojenských psychológov.,aktualizované 

Vydierač supermarketov v Nemecku dostal 12,5 roka väzenia

Obžalovaný umiestnil v obchodných prevádzkach detskú výživu so smrteľnou dávkou jedu, aby zdôraznil vážnosť svojich finančných požiadaviek.

Bulharské úrady zakročili proti falšovateľom peňazí

Tlačiareň na falošné bankovky v hodnotách 50 a 100 eur a 50 dolárov objavili v suteréne jedného z hotelov v známom čiernomorskom letovisku Slnečné pobrežie.

V Bosne potvrdili výsledky prezidentských a parlamentných volieb

Trojčlenný kolektívny orgán, prezídium krajiny, vytvoria v ich zmysle zástupcovia Srbov, Chorvátov a Moslimov (Bosniakov) - konkrétne Milorad Dodik, Željko Komšič a Šefik Džaferovič.

Webstránku medzinárodnej konferencie v Saudskej Arábii napadli hackeri

Hackeri na stránku konferencie umiestnili v pondelok fotomontáž: obrázok korunného princa - v ruke s mečom a v pozadí so zástavou extrémistickej organizácie IS - ktorý sa chystá sťať Chášukdžího.

Myši obrovských rozmerov útočia na albatrosov v južnom Atlantiku

Problematikou sa už zaoberá britská Kráľovská spoločnosť pre ochranu vtáctva (RSPB), keďže je ostrov súčasťou britských zámorských území.

Zavraždeného policajného náčelníka Kandaháru nahradí jeho brat

Abdul Rázik bol jedným z najmocnejších mužov v celom južnom Afganistane.

Macedónskym poslancom, hlasujúcim za zmenu názvu, posilnili ochranku

Macedónsky parlament v piatok pomerom hlasov 80 ku 39 odhlasoval začatie legislatívneho postupu, ktorého výsledkom má byť zmena oficiálneho názvu krajiny.

Za presakovaním vody do pražského metra bola asi nedbalosť stavbárov

Prevádzku na dočasne uzavretom úseku trasy A podzemnej železnice po konzultáciách so statikmi obnovili, vodiči súprav ním však stále prechádzajú len zníženou rýchlosťou.

Poľský prezident začal dvojdňovú návštevu Nemecka

Prezidenti oboch krajín by sa tiež mali zúčastniť na bilaterálnom fóre v priestoroch nemeckého rezortu zahraničných vecí, vyplýva z pondelkových informácií poľských médií a agentúry DPA.

Albánska polícia zatkla 27 osôb podozrivých z pašovania heroínu

Pri rozsiahlom zásahu, ktorého sa v celom Albánsku zúčastnilo viac ako 1500 policajtov, sa pri raziách vo viacerých objektoch našli okrem narkotík aj zbrane.

Bielorusko si pripomína 75. výročie vraždenia židov počas holokaustu

Pondelkový pietny akt bol venovaný pamiatke 5000 obyvateľov minského židovského geta, ktorých nacisti zavraždili 2. marca 1943. Na mieste masakry zvanom Jama dnes stojí pamätník pripomínajúci obete.

Turecká polícia našla opustené vozidlo saudskoarabského konzulátu

K vozidlu s diplomatickou poznávacou značkou, registrovanému na saudskoarabský konzulát, následne dorazili tureckí vyšetrovatelia v policajnej dodávke.

Na mladíkov podozrivých z odpálenia automatu v Halle vydali zatykače

Explózia si vyžiadala život 19-ročného mladíka, ktorého síce s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice, avšak tam zomrel na ich následky. Polícia predpokladá, že patril do skupiny páchateľov.

Pokračuje pátranie po maskovaných lupičoch z Berlína

Lupiči vyšli zrejme naprázdno, pretože časť ukoristených peňazí stratili na mieste činu a ďalšiu časť zanechali v opustenom vozidle, ktoré predtým použili na útek.

Merkelová pricestuje v piatok do Prahy, bude rokovať s Babišom

Dôvodom Merkelovej návštevy ČR sú spomienkové podujatia pri príležitosti 100. výročia vzniku bývalého Československa.

Chorvátskeho expremiéra Sanadera odsúdili na dva a pol roka väzenia

Sudkyňa Jasna Galešičová zároveň Sanaderovi nariadila, aby do štátnej pokladnice vrátil 3,6 milióna chorvátskych kún (takmer polmilióna eur).,aktualizované 

Z Melilly do Maroka vyhostilo Španielsko 55 narušiteľov hranice

Cez šesť metrov vysoký dvojitý posilnený plot sa pokúšalo v nedeľu preniknúť okolo 300 migrantov. Jeden z nich zomrel na následky vrodeného ochorenia dýchacích ciest, ukázala pitva.

Uväznili muža podozrivého z ilegálneho prechovávania zbraní vo Weimare

Muža, ktorý bol v minulosti opakovane trestaný pre krádeže, drogové delikty i násilné trestné činy, predviedli v nedeľu pred vyšetrujúceho sudcu.