Zahraničie

Hlavný výrobca bômb al-Káidy zahynul pri útoku

Podľa tlačovej agentúry Reuters to v utorok uviedli dvaja americkí predstavitelia aj napriek tomu, že iní upozornili na nepresvedčivé dôkazy.

Grécki hasiči informovali o príčinách júlovej katastrofy v Muti

K rýchlemu rozšíreniu požiaru prispel nielen silný vietor, ale aj fakt, že časť hasičských jednotiek, ako aj posádky hasiacich vrtuľníkov a lietadiel viazala v inkriminovanom čase likvidácia iného rozsiahleho požiaru.

Na Václavskom námestí v Prahe ľudia spomínajú na august 1968

V Prahe sa z pietnej akcie na uctenie pamiatky padlých pred budovou Českého rozhlasu stal protest proti premiérovi Andrejovi Babišovi.

Kusturica opäť vystupuje na Kryme, sankcií sa neobáva

Zdôraznil, že na Krym prišiel vystupovať preto, že vlani v lete sa tu stretol s veľmi vrelým prijatím. Kusturica v meste Jalta predstaví svoj zánovný album Corps Diplomatique vydaný v marci.

Pri pobreží Gabonu asi piráti uniesli tanker s gruzínskymi námorníkmi

Prítomnosť spomínaného počtu gruzínskych námorníkov na palube potvrdilo aj ministerstvo zahraničných vecí v Tbilisi.

Raab verí v dohodu o brexite už v októbri; Barnier hovorí o decembri

Raab počas spoločnej tlačovej besedy s Barnierom upozornil, že vyjednávači dosiahli pokrok v niektorých otázkach, ako je spolupráca v bezpečnostnej oblasti.

Vlna horúčav priniesla v Rakúsku rekordné série horúcich dní a nocí

Podľa informácií rakúskeho verejnoprávneho rozhlasu ORF bol utorok 21. augusta vo Viedni už 30. dňom v neprerušenom rade, v ktorom teploty prevýšili hranicu 30 stupňov Celzia.

Zomrela bývalá šéfka organizácie Staré matky z Májového námestia

Babička stála spoločne s ďalšími 11 starými mamami v roku 1977 pri zrode organizácie Abuelas de Plaza de Mayo, ktorej cieľom bolo nájsť odvlečené alebo za mrežami narodené deti.

Počet ľudí nainfikovaných západonílskou horúčkou v Maďarsku stúpa

V Grécku sa nakazilo 15, v Rumunsku osem a v Chorvátsku dvaja ľudia. Z krajín mimo EÚ hlásili 24 ochorení, všetci pacienti sú zo Srbska.

Rodina zosnulého exšéfa OSN Annana sa poďakovala za podporu

Rodina v prvom verejnom vyhlásení po jeho smrti v utorok opísala, ako bol bývalý šéf OSN pre nich prítomný, tak, ako bol pri každej kríze, každej misii a každej intervencii.

Taliansko: Pátranie po prípadných nezvestných v rokline pokračuje

Ako vyhlásil taliansky minister životného prostredia Sergio Costa, na 99,9 percenta už v oblasti tak nezostal nikto na zozname nezvestných.

Rusko uzavrelo vojenskú dohodu so Stredoafrickou republikou

Upevňujúce sa vojenské vzťahy Ruska so SAR a jeho zvýšený záujem o Afriku sa dostali do stredobodu pozornosti v júli, keď v SAR zavraždili troch ruských novinárov.

Maročana, ktorý patril do tzv. hamburskej al-Káidy, čaká deportácia

Muža by po 15. októbri mali prepustiť z justičného zariadenia Fuhlsbüttel a deportovať do severoafrickej vlasti, informovala v utorok tlačová agentúra DPA.,aktualizované 

Ukrajinský režisér Sencov je v kritickom zdravotnom stave

Sencova zadržali na Kryme v roku 2014 po tom, čo Rusko tento polostrov anektovalo. Súd ho poslal do väzenia na 20 rokov pre plánovanie teroristického činu.

Nemecká justícia potvrdila zákonnosť deportácie islamistu do Turecka

Krajinské ministerstvo vnútra v Šlezvicku-Holštajnsku vnímalo spomínaného muža ako islamského radikála, ktorý môže znamenať ohrozenie vnútornej bezpečnosti v krajine.

Kvôli záplavám zahynulo v štáte Kérala už viac ako 375 ľudí

Od začiatku obdobia monzúnových dažďov v máji zahynulo v Kérale dovedna 375 ľudí. Druhé ničivejšie obdobie povodní zasiahlo túto oblasť 8. augusta a vyžiadalo si 223 obetí na životoch.

Srbsko zvažuje obnovenie brannej povinnosti, potvrdil prezident Vučič

Srbsko zrušilo brannú povinnosť začiatkom roka 2011.

Barnier: Brexit nesmie narušiť jednotný trh

Barnier po diskusiách s britským ministrom pre brexit Dominicom Raabom v Bruseli povedal, že rokovania sa dostávajú do poslednej fázy.

Van der Bellen: Myšlienky Pražskej jari viedli po 20 rokoch k zvratu

Rakúsky prezident pripomenul, že Československo sa pred polstoročím na obdobie jednej jari prihlásilo späť do slobodnej Európy, aby tento experiment napokon brutálne potlačila sila.