< sekcia Zahraničie

TV REPORTÁŽ: Japonský premiér navštívil oblasť postihnutú záplavami

Japonský premiér Shinzo Abe, počúva evakuovaného počas návštevy evakuačného centra v Kurashiki, v prefektúre Okayama v juhozápadnom Japonsku. Foto: TASR/AP

Husté lejaky začali bičovať západné Japonsko minulý týždeň vo štvrtok.

Hirošima 11. júla (TASR) - Japonská vláda v stredu oznámila, že po minulotýždňových silných lejakoch na západe krajiny potvrdili už 176 obetí na životoch. Oznámenie prišlo v čase, keď región navštívil premiér Šinzó Abe, informuje agentúra AP.

Hovorca vlády Jošihide Suga uviedol, že Abe si pozrie evakuačné centrum v mimoriadne postihnutom meste Kurašiki, kde stúpajúca rieka pretrhla hrádzu a voda sa tak prehnala cez obytné štvrte. Zahynulo tam vyše 40 ľudí.

Desaťtisíce záchranárov a ďalších pracovníkov i dobrovoľníkov naďalej prehľadáva trosky, keď piaty deň pokračuje pátranie po desiatkach ľudí, ktorí sú stále nezvestní.

Husté lejaky začali bičovať západné Japonsko minulý týždeň vo štvrtok. Rekordné zrážky vyvolali záplavy a zosuvy bahna a pôdy, ktoré ničili a zasypávali domy v rozľahlej oblasti. Väčšinu mŕtvych evidujú v Hirošime a okolí.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.