< sekcia Zahraničie

Argentína hľadá v Atlantiku nezvestnú ponorku

Na archívnej snímke pózuje členka posádky E. Krawczyková v argentínskej ponorke ARA San Juan. Foto: TASRAP

Ponorka s 44-člennou posádkou v sobotu večer vyslala sedem krátkych núdzových volaní. Atlantický oceán už prečesáva viac než tucet plavidiel a lietadiel z viacerých krajín.

Buenos Aires 20. novembra (TASR) - Argentína "strojnásobila" svoje úsilie lokalizovať už štyri dni nezvestnú ponorku ARA San Juan, informovala v nedeľu agentúra DPA.

Ponorka s 44-člennou posádkou v sobotu večer vyslala sedem krátkych núdzových volaní.

"Pokračujeme v našej misii, hoci zatiaľ sa nám nepodarilo dosiahnuť pozitívny výsledok," hovorca námorníctva Enrique Balbi povedal pre médiá.

Krátke telefónne volania zachytila satelitná spoločnosť, avšak nadviazať spojenie s ponorkou sa podľa ministerstva obrany nepodarilo.

"Aj naďalej pracujeme s informáciami od satelitnej spoločnosti. Každý zo sedem pokusov o nadviazanie hovoru trval len niekoľko sekúnd a mal slabý signál," povedal Balbi. Tento stav prisudzuje búrkam v danej oblasti.

Atlantický oceán už prečesáva viac než tucet plavidiel a lietadiel z viacerých krajín. Podľa námorníctva už prezreli približne 80 percent z plochy, kde by sa podľa predpokladov ponorka mohla nachádzať.

Kontakt s ponorkou nemeckej výroby sa prerušil v stredu, keď sa nachádzala v zálive San Jorge, približne 430 kilometrov od patagónskeho pobrežia.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.\r\nKrátke telefónne volania zachytila satelitná spoločnosť, avšak nadviazať spojenie s ponorkou sa podľa ministerstva obrany nepodarilo.

\"Aj naďalej pracujeme s informáciami od satelitnej spoločnosti. Každý zo sedem pokusov o nadviazanie hovoru trval len niekoľko sekúnd a mal slabý signál,\" povedal Balbi. Tento stav prisudzuje búrkam v danej oblasti.

\r\nAtlantický oceán už prečesáva viac než tucet plavidiel a lietadiel z viacerých krajín. Podľa námorníctva už prezreli približne 80 percent z plochy, kde by sa podľa predpokladov ponorka mohla nachádzať.

\r\nKontakt s ponorkou nemeckej výroby sa prerušil v stredu, keď sa nachádzala v zálive San Jorge, približne 430 kilometrov od patagónskeho pobrežia.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Ponorka s 44-člennou posádkou v sobotu večer vyslala sedem krátkych núdzových volaní. Atlantický oceán už prečesáva viac než tucet plavidiel a lietadiel z viacerých krajín.\r\n"}